bazarnews

کد خبر: ۸۶۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
رئیس شرکت سپرده گذاری مرکزی از احراز هویت رایگان در سجام خبر داد.
فهیمی رییس شرکت سپرده گذاری مرکزی، گفت: برای تسهیل شرایط، امکان ثبت نام رایگان در سامانه سجام فراهم کرده ایم. همه هموطنان به ویژه مشمولین سهام‌عدالت می‌توانند از طریق وبسایت سجام وارد شوند و ثبت نام و احراز هویت رایگان شوند و نیازی به مراجعه به دفاتر کارگزاری و دفاتر پیشخوان نیست.

گفتنی است، در نشستی که در وزرات اقتصاد برگزار شد، محمدرضا معتمد عضو هیأت مدیره سازمان بورس امروز در باره سهام عدالت گفت: از 31 شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تاکنون 28 شرکت در بورس پذیرش گرفته‌اند و نماد 27 شرکت استانی معاملاتی شده و 3 شرکت استانی دیگر در روزهای آینده در بورس معامله می‌شود. بنا به مصوبه شورای عالی بورس برای همه شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت یک صندوق بازارگردانی در نظر گرفته می‌شود تا نقدشوندگی در این نماد این شرکت‌ها بالا برود.

در پرتفوی سهام عدالت ابتدا قرار بود سهام 49 شرکت قرار بگیرد که 36 شرکت آن بورسی بودند و 13 شرکت خارج از بورس بودند. الان قرار شده است سهام این 13 شرکت غیربورسی در قالب یک هلدینگ به همه 49 میلیون نفر سهامدار عدالت اختصاص پیدا کند. بنابراین همه سهامداران عدالت لازم است در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام ثبت نام کنند تا منافع هلدینگ سهام عدالت و همچنین شرکت‌های سهام عدالت در یک ارتباط مستقیم به دارندگان این سهام اختصاص پیدا کند.

معتمد گفت: اگر همه سهامداران عدالت در سجام حضور داشته باشند، می‌توان یک هلدینگ 49 میلیون نفری درست کرد که مستقیما سود و عایدی سهام عدالت از این طریق به آنها اختصاص می‌یابد. همه شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با کمک صندوق بازارگردانی، نقدشونده‌تر می‌شوند.

 

تسنیم/

برچسب ها: سجام ، بورس ، بازارنیوز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: