bazarnews

کد خبر: ۸۶۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: آنچه سبب شد دسیسه و توطئه دشمنان علیرغم همه زحمات و هزینه‌هایی که برای کشور داشت راه به جایی نبرد و تاب‌آوری ملت ایران را به جهانیان نمایش بگذارد استراتژی «مقاومت فعال» بود که مقام معظم رهبری نقشه راه آن را برای ما ترسیم و ابلاغ کردند.
 

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه بایدن تلاش دارد فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند تبدیل کند، گفت: سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال مقام معظم رهبری شکست خواهد خورد.

سردار غلامرضا جلالی روز در نشست «انقلاب اسلامی و عبور از تهدیدها» با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، علیرغم تمام توطئه‌ها و دسیسه‌ها، چهل‌ودومین سالگرد پیروزی خود را جشن می‌گیرد، اظهار داشت: بزرگترین ویژگی و نقطه قوت انقلاب اسلامی، بهره بردن از رهبری ولایت فقیه است. همین ولایت فقیه است که سبب شده است انقلاب از کوران حوادث به سلامت عبور کرده و از اهداف، مسیر و آرمان خود که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی منحرف نشود.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه از بهمن ۱۳۵۷، شاهد دشمنی استکبار به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونستی علیه انقلاب هستیم، افزود: دلیل دشمنی آنها این است که قبل از انقلاب آنها بر ایران تسلط کامل داشتند و سیاستمداران ما گوش به فرمان آنها بودند. حتی عزل و نسب فرماندهان نظامی ما با نظر آنها انجام می‌شد. در واقع انقلاب نه تنها تسلط آنها را بر ایران از بین برد بلکه ایران را تبدیل به معارض اصلی منافع استکباری آنها تبدیل کرد.

جلالی با بیان اینکه دشمن زمانی که از تهدید و کودتا و ترور برای سرنگونی انقلاب ناامید شد به سراغ جنگ تحمیلی رفت، تصریح کرد: جنگ تحمیلی در واقع بزرگترین تهدید حیثیتی و امنیتی علیه ما بود اما با رویکرد امام خمینی (ره)، این تهدید تبدیل به فرصت شد و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به دانشگاهی برای آدم‌سازی و کادرسازی برای تداوم انقلاب اسلامی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه این رویکرد انقلابی همان عنصری بود که توانست کشور را در زمینه‌های بسیاری صاحب پیشرفت کند، گفت: نمونه آن توانمندی‌ها، خودکفایی کشور در عرصه دفاعی است که ثمره آن را در سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته گلوبال‌هاووگ آمریکا شاهد بودیم. اقدامی که باعث شد قدرت بازدارندگی ایران، آمریکا را در زمینه استفاده گزینه نظامی علیه ما با تردید مواجه کرده و سایه جنگ را از سر کشور رفع کرده و یک بازدارندگی نوین را تعریف کند.

جلالی با بیان اینکه پس از آن آمریکا راهبرد فشار همه جانبه حداکثری را در دستور کار قرار داد که مبتنی بر ابزارهای مادون جنگ بود، تصریح کرد: آمریکا در این مسیر، از سلاح تحریم تا فشنگ آخر استفاده کرد و به تعبیر ساده گزینه جدید تحریم برای بایدن نگذاشت و تمام امکانات خود و ضدانقلاب را برای برهم زدن امنیت ایران بسیج کرد که هدف آن ایجاد یک ظرفیت اقدامات آشوب‌برانگیز و ضدامنیتی علیه ایران بود. مفهوم فشار همه جانبه حداکثری از یک منظر یعنی همه توان دشمن در این حوزه‌ها همین بوده است.

جلالی ادامه داد: جبهه دیگری که آمریکا علیه ما گشود یک جنگ سایبری مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی خارج پایه یا همان «جنگ شبکه‌های اجتماعی» بود. چهار قرارگاه جنگ سایبری با یک دسترسی بالا به شبکه‌های اجتماعی خارج پایه توسط آمریکا حمایت می‌شوند که همه تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور را براساس الگوهای شناختی در شبکه‌های اجتماعی رصد و پایش می‌کنند و موضوعاتی که به کار تولید یک حادثه امنیتی می‌خورد را دست آویز تحریک مردم قرار می‌دهند.

جلالی خاطرنشان کرد: اهدافی که آمریکا از این مدل جنگ جدید علیه ایران دنبال می‌کرد در درجه نخست ایجاد نارضایتی بر اثر مشکلات اقتصادی و نهایتا تولید نارضایتی، آشوب و ناامنی بود تا ایران را مجبور به مذاکره تحت فشار دشمن و پذیرش شرایط آنها کند و در درجه دوم به‌دنبال تغییر نظام و براندازی بودند. آنچه سبب شد دسیسه و توطئه دشمنان علیرغم همه زحمات و هزینه‌هایی که برای کشور داشت راه به جایی نبرد و تاب‌آوری ملت ایران را به جهانیان نمایش بگذارد استراتژی «مقاومت فعال» بود که مقام معظم رهبری نقشه راه آن را برای ما ترسیم و ابلاغ کردند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: امروز ترامپ به تاریخ پیوسته است و هیچ‌کدام از اهدافش محقق نشده است هر چند در برخی حوزه‌ها هم ما را به زحمت انداخت.

جلالی تصریح کرد: پاسخ کوبنده ما به اقدام دشمن مانند «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» از سوی مجلس انقلابی که یک تصمیم و اراده ملی است سبب می‌شود ما در برخورد با دشمنان دست بالا داشته باشیم. در واقع ما در آخرین عرصه درگیریمان با آمریکا هم توانستیم آنها را با مدل و الگوی خودشان شکست دهیم. البته در این عرصه کشور و مردم در حوزه اقتصادی متحمل سختی شد اما تجربه و تاریخ نشان داده است که هزینه تسلیم بیشتر از هزینه مقاومت است.

وی با بیان اینکه البته در این راه ما نیز متحمل فشارهای ناشی از پیامدهای تحریم شدیم ولی با راهنمایی‌ها و تدابیر هوشمندانه رهبری هوشمندمان از این مسیر پرخطر گذشتیم، توضیح داد: پس از ترور ناجوانمردانه و به شهادت رساندن سردار حاج سلیمانی این هوشمندی رهبر معظم انقلاب بود که از این تهدید یک فرصت ساخت و حاج قاسم را از یک شخص تبدیل به یک فرهنگ و مکتب کرد تا ادامه راه حاج قاسم به یک استراتژی نوین برای مبارزه انقلابیون امروز و فردا تبدیل شود.

جلالی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع تغییر دولت در آمریکا اشاره کرد و گفت: پیشتر هم گفته بودیم که در استراتژی آمریکایی‌ها با آمدن بایدن تغییر جدی صورت نمی‌گیرد بلکه مساله تغییر تاکتیک است. شاید روش‌های بایدن متفاوت باشد ولی اهداف دشمن یکسان است و بایدن هم دشمن شماره یک ملت و نظام اسلامی است.

باید مراقب بازگشت پوچ آمریکا به برجام باشیم

جلالی با تاکید بر اینکه بایدن تلاش دارد فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند تبدیل کند، افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند باید مراقب بازگشت پوچ و مخاطره‌آمیز آمریکا به برجام و حفظ تحریم‌ها باشیم و نکته اصلی برای ایران رفع تحریم‌ها به طور علمی است و نه صرفا حفظ بدون محتوای برجام. امروز ما تجربه فاز اول برجام را داریم و نباید دوباره فریب دشمنی مانند بایدن را بخوریم.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها تلاش دارند تا با طرح موضوعاتی همچون بسط موضوعی برجام و اضافه شدن برخی از کشورها صحنه را پیچیده کنند، افزود: سه کشور اروپایی نیز همراه آمریکا در این پروژه هستند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه خوشبختانه امروز یک اجماع ملی درخصوص استراتژی مقابله و مواجهه با آمریکا در کشور پدید آمده است، گفت: قطعا سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال مقام معظم رهبری شکست خواهد خورد.

 

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: