bazarnews

کد خبر: ۸۶۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
شاید شکلات سفید در نزد برخی از افراد بسیار محبوب باشد، اما واقعیت این است که این خوراکی ارزش غذایی خوبی ندارد.

به نقل از رأی الیوم، شکلات یک نسخه جادویی است که به اصلاح روحیه و احساس خوشبختی و آرامش افراد کمک می‌کند. به گونه‌ای که متخصصان تغذیه می‌گویند احساس خوشبختی، آرامش روانی و شادی بعد از خوردن شکلات به دلیل این است که شکلات سرشار از کافئین بوده و باعث تحریک و فعالیت سیستم عصبی می‌شود که در نهایت می‌تواند خستگی فرد را رفع و باعث آرامش و خوشحالی او شود.

شکلات سفید

مواد اصلی تشکیل دهنده شکلات سفید عبارتند از: شکر، کره، شیر، لکتین سویا، کمی کاکائو و طعم دهنده‌های طبیعی یا مصنوعی که این یعنی شکلات سفید در واقع شکلات نیست، زیرا حاوی مواد جامد کاکائو یا پودر نیست.

شکلات شیری حاوی مقداری کاکائوی جامد یا پودر کاکائو یعنی حدود (۳۰-۴۰) ٪ است، در حالی که شکلات تلخ حاوی (۵۰-۸۵) ٪ مواد جامد کاکائو است. یعنی ماده ناموجود در شکلات سفید، کاکائو است که مجموعه‌ای از فواید سلامتی را برای قلب، عروق و مغز فراهم می‌کند. از طرف دیگر، شکلات سفید حاوی مقدار زیادی شکر است که جایگزین یک وعده کاکائو می‌شود.

شکلات تلخ، به ویژه انواعی که میزان کاکائوی آن ۷۰ ٪ یا بیشتر است بهترین نوع شکلات به حساب می‌آید، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است که فشار خون را کاهش می‌دهد و حساسیت بدن به انسولین را بهبود می‌بخشد.

ارزش‌های غذایی شکلات

یک وعده ۲۸ گرمی شکلات سفید حاوی ۱۵۱ واحد کالری، ۵ گرم چربی جامد ناسالم، ۱۷ گرم قند، ۱ گرم پروتئین و چربی است.

شکلات شیری ​​حاوی همان تعداد از کالری یعنی ۱۵۱ واحد کالری است، اما از موادی دیگر تشکیل شده است؛ در حالی که یک وعده شکلات تلخ حاوی ۱۶۷ واحد کالری است و اگرچه از نظر تعداد کالری بیشتر است، اما قند کمتری دارد و مقدار بیشتری چربی سالم را تأمین می‌کند که برای عروق و قلب مفید هستند.

یک وعده شکلات سفید حاوی ۱۷ گرم قند بوده و میزان قند موجود در شکلات شیر ​​به ۱۴ گرم کاهش می‌یابد، در حالی که میزان قند موجود در شکلات تلخ بسته به درصد کاکائوی موجود در آن به ۸ تا ۱۱ گرم می‌رسد.

باشگاه خبرنگاران/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: