bazarnews

کد خبر: ۸۶۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
معاون امورتعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: تعاونی‌ها برای بیش از ۱۲ هزار نفر در استان شغل ایجاد کرده اند.

حسینی در گفتگوی ویژه خبری شبکه قزوین گفت: در استان قزوین بالغ بر 3 هزار و521 تعاونی ثبت شده که ازاین تعداد 826 تعاونی فعال و 2 هزار و 436 راکد هستند و 259 تعاونی هم منحل شده اند.

وی افزود: تعاونی ها در بخش تولید، توزیع و خدمات فعالیت می کنند و بیشترین تعداد تعاونی با 473 واحد در بخش تولید و 207 تعاونی در حوزه خدمات و 146 تعاونی هم در بخش توزیع، مشغول فعالیت هستند.
 
معاون امورتعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در تعاونی های استان، 859 هزار و 379 نفر عضو داریم که از این تعداد 585 هزار نفر آقایان و 274 هزار نفر هم بانوان هستند.
 
حسینی گفت: تعاونی های استان با اشتغالزایی برای 12 هزار و 920نفر فعالیت اقتصادی دارند.
 
وی ادامه داد: برای رشد اقتصادی توام با عدالت بهترین مدل اقتصادی، توسعه تعاونی ها به دلیل مردم محور بودن هستند .
 
به گفته معاون امورتعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان؛ تعاونی ها در مسیر تولید و توزیع ثروت و ایجاد اشتغال، منجر به توسعه پایدار منطقه ای در استان می شوند و با ایجاد اشتغال پایدار و آن هم در بستر عدالت می توانند در توسعه رشد اقتصادی استان موثر باشند.
 
حسینی با اشاره به شاخص های اقتصاد مقاومتی گفت: تعاون می تواند محور برنامه های اقتصاد مقاومتی در کشور باشد چرا که تعاونی ها در جمع آوری سرمایه های خرد و تشکیل سرمایه های بزرگ و توانمند سازی افراد جامعه بویژه اقشار متوسط و کم درآمد نقش ایفا کند.
 
وی همچنین گفت: تعاونی ها، کالا و خدمات را بدون واسطه و با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار اعضا خود در تعاونی های مصرف قرار می دهند.

 معاون امورتعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد:  بخش اعظم تعاونی های ما تولیدی و کشاورزی هستند و ما با وجود  284 تعاونی مطرح دراین حوزه در 10 ماهه امسال 5 میلیون دلار صادرات داشته ایم.
 
حسینی گفت: حوزه حمل ونقل هم با 43 تعاونی فعال و با تعداد اعضای زیاد، اشتغالزایی بالایی در استان دارد.
 
وی ادامه داد: در حوزه مصرف نیز، سه شبکه تعاونی مصرف فرهنگیان ، کارکنان دولت و کارگران را داریم که تاکنون در تهیه و توزیع کالا و خدمات با قیمت ارزان و بدون واسطه بسیار ایفای نقش کرده اند.
 
معاون امورتعاون ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در حوزه مسکن با 86 تعاونی فعال، 18 هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی های مسکن مهر و تسهیلات مهر ساخته و تحویل اعضا شده است .
 
حسینی با اشاره به مشکلات این تعاونی ها گفت: بخشی از اقشار کم درآمد امکان خانه دار شدن ندارند و تعاونی های مسکن می توانند با رفع برخی از این مشکلات،  خانه دار شدن را میسر کنند.
 
وی در ادامه به تعاونی های راکد و غیرفعال اشاره و بیان کرد: در کمیته تعیین وضعیت این تعاونی ها برای شناسایی این تعاونی ها اقدام و برای احیا و ادامه فعالیت آن ها تلاش و در غیر این صورت برای انحلال آن ها اقدام می کنیم.
برچسب ها: تعاونی ، قزوین ، اشتغال
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: