bazarnews

کد خبر: ۸۶۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: در ایام دهه فجر امسال ۱۷ طرح حوزه تعاون با اعتبار ۲۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در فارس به بهره‌برداری رسید.

سهراب مختاری اظهار داشت: 17 طرح تعاونی‌های این استان فارس با رقم سرمایه‌گذاری 225 میلیارد و 500 میلیون تومان و اشتغالزایی برای 496 نفر در در زمینه‌های صنعت،  مسکن، کشاورزی، تولیدی و خدماتی  در  دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: این 17 تعاونی هزار و 297 نفر عضو داشته و برای افتتاح این 17 طرح تولیدی از 5 میلیارد و 280 میلیون تومان تسهیلات استفاده شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: طرح‌های تعاونی چهار فصل عرشیا، رستم نشان نوجین و نیما پلاست دهرم به ترتیب در حوزه بسته‌بندی و فرآوری قصب و خرما، تولید گوشت قرمز و تولید انواع سبد میوه و لوله‌های قطره‌ای در شهرستان فراشبند و در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه درمانگاه شبانه‌روزی شهدای کارگر شیراز نیز در این ایام با ایجاد 107 اشتغال و سرمایه‌گذاری 4 میلیارد تومان افتتاح شده است، گفت: این درمانگاه ظرفیت پذیرش490 نفر را در روز دارد.

مختاری تصریح کرد: با بهره‌برداری تعاونی مسکن کوثر زرین و امور عشایر در شیراز 374 واحد مسکونی با سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومان و تسهیلات 2 میلیارد و 150 میلیون تومانی در دهه فجر 99 آماده  بهره‌برداری است.

مختاری اظهار داشت: تعاونی پالیزان طیور احسان در حوزه تامین خوراک دام با 6.5 میلیارد تومان در شهرستان کازرون، تعاونی مروارید بافت بانوان در حوزه قالی‌بافی و نخ‌ریسی با 400 میلیون تومان اعتبار و اشتغالزایی برای 15 نفر در شهرستان پاسارگاد، مجتمع تعاونی گردشگری گلبرگ زندگی در حوزه خدمات فرهنگی  و اجتماعی با اشتغالزایی برای 45 نفر و سرمایه‌گذاری 13 میلیارد تومان در شهرستان فسا به بهره‌برداری رسید.

وی عنوان کرد: 4 طرح تعاونی دونه دونه محمودآباد، ماکیان پرور نازگل شول، زرین کشت آرکا مهریان و سامان کشت ارمغان شیراز با مجموع اشتغالزایی برای 120 نفر و سرمایه‌گذاری 23 میلیارد و 300 میلیون تومان در حوزه بسته‌بندی مواد غذایی، تولید ماکیان و دامداری در شهرستان زرقان نیز به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اظهار داشت: 3 طرح تعاونی شامل ره آورد آویژ پارس، صنایع پلی اتیلن آناهید و فراگیر مددجویان بهزیستی با مجموع اشتغالزایی برای 45 نفر در حوزه تولید فیلتر، تولید لوله پلی اتیلن و تولید چیپس با سرمایه‌گذاری 11 میلیارد و 850 میلیون تومان در ایام دهه فجر 99 در شهرستان آباده افتتاح شده است.

وی گفت: در دهه فجر امسال تعاونی رونیکا ارغوان گستر جاوید نیز با اشغالزایی برای 15 نفر در حوزه خدمات بهداشتی و آرایشی با 500 میلیون تومان اعتبار در شیراز به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در پایان ضمن اعلام رتبه نخست استان در سطح کشور در تشکیل تعاونی‌ها تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 309 شرکت تعاونی در این استان به ثبت رسیده است که 139 مورد از موارد مذکور در راستای  اجرای مفاد تفاهم‌نامه با سازمان بسیج سازندگی در سطح استان فارس با موضوع فعالیت‌های متفاوت بوده است که به صورت هم زمان در ایام دهه فجر 99 به بهره‌برداری رسیده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: