bazarnews

کد خبر: ۸۶۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
معاون امور دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: مرغداران این استان موظف به رعایت مصوبه تنظیم بازار برای عرضه محصولات پروتئینی هستند و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

«مجید آذر» افزود: برای اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی قیمت مرغ زنده ۱۴۴ هزار ریال و برای مصرف کننده ۲۰۴ هزار ریال تعیین شده و فروش این محصول بیشتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار استان ممنوع است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نهاده‌های مورد نیاز مرغداران با قیمت دولتی به آنان ارایه می‌شود، شاغلان این بخش بخش موظف به رعایت مصوبه تنظیم بازار هستند.

معاون امور دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مصوبه ستاد تنظیم بازار به مرغداران استان مرکزی اعلام شده و تولیدکنندگان این بخش نباید محصولات خود را بیشتر از قیمت تعیین شده توسط ستاد تنظیم بازار عرضه کنند.

آذر گفت: با توجه به اینکه مرغ در استان مرکزی بیشتر از مصوبه ستاد تنظیم بازار در استان و کشور در حال توزیع بود امکان مقاومت برخی تولیدکنندگان وجود دارد که این مهم ظرف مدت ۲ تا سه روز آینده این مشکل برطرف می‌شود.

معاون امور دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: اخطار و توصیه‌های لازم به مرغداران استان داده شده و در عدم رعایت مصوبه ستاد تنظیم بازار، به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی و نهاده این افراد قطع و مجوز جوجه‌ریزی برای دوره‌های بعد به آنان داده نمی‌شود.

آذر افزود: عرضه مرغ در بازار استان مرکزی اکنون مقداری کاهش یافته و محصولاتی که در بازار عرضه می‌شود با قیمت ۲۰۴ هزار ریال در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

استان مرکزی به‌عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی با تولید حدود ۵۴ هزار تن گوشت سفید، ۵۳ هزار تن تولید گوشت قرمز، ۳۲۰ هزار تن شیر، حدود ۴۱ هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در بخش کشاورزی و دامداری کشور برخوردار است.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: