bazarnews

کد خبر: ۸۶۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
وزیر خارجه آمریکا با تکرار این ادعا که برجام زیربنای حصول توافق جامع تری خواهد بود؛ باز هم مدعی شد که قدم اول در بازگشت به تعهدات برجامی، باید از سوی ایران برداشته شود.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با سی ان ان، بار دیگر موضع غیرمنطقی دولت بایدن مبنی بر الزام ایران به برداشتن قدم اول در مسیر بازگشت کامل به برجام را تکرار کرد.

وی در این باره افزود: رئیس جمهور بایدن درباره این موضوع خیلی شفاف صحبت کرد. اگر ایران به اجرای الزامات برجامی برگردد، ما هم همان کار را انجام خواهیم داد. بعد از آن، با متحدان و شرکایمان در راستای تلاش برای حصول توافقی طولانی‌تر و قوی‌تر همکاری می‌کنیم که این شامل طرح مسائل دیگر از جمله برنامه موشکی و فعالیت‌های ثبات زدای ایران در سطح منطقه هم می‌شود.

بلینکن در ادامه ادعاهای خود افزود: مشکلی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم این است که در ماه‌های اخیر، ایران یکی بعد از دیگری، محدودیت‌های قید شده در توافق را برداشته است. ما از توافق خارج شدیم و ایران شروع کرد به لغو محدودیت‌های مختلفی که در توافق آمده بود. نتیجه آن شد که در حال حاضر، آنها با توانایی تولید مواد شکاف پذیری که به ساخت سلاح اتمی منجر می‌شود، فاصله کمی دارند. طبق گزارش‌ها، این فاصله به سه الی چهار ماه کاهش یافته است.

برچسب ها: آمریکا ، تحریم ، برجام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: