bazarnews

کد خبر: ۸۶۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
رئیس کمیسیون عمران مجلس:
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برای جذب مسافر به حوزه ریلی در گام اول باید از نظر اقتصادی برای مردم به صرفه باشد.

محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به افزایش قیمت بلیط قطار، بیان کرد: مسئله قابل توجه این است که اگر ما قصد داریم بار مسافر را از جاده ها ببریم به سمت قطار طبیعی است که باید برای مردم جاذبه ایجاد کنیم. در گام اول باید از نظر اقتصادی برای مردم به صرفه بوده و مردم شبکه ریلی را ترجیح دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: برای تشویق مردم به استفاده از قطار باید مردم حس کنند که نسبت به سایر حوزه های حمل نقل هم ارزان تر است و هم مطمئن تر است و هم در زمان مناسب به مقصد می رسند. اینکه ما این جاذبه ها را حذف کنیم طبیعی است که مردم استقبال نمی کنند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکید ما بر این است که اگر مسافر سوار قطار می شود باید هزینه آن از اتوبوس کمتر باشد. این موضوع را ما بارها به راه آهن اعلام کردیم و بر روی آن تاکید داریم. در همه جای دنیا هزینه مسافر در قطار به مراتب از حوزه های دیگر کمتر است.

رضایی کوچی در ادامه تاکید کرد: افزایش قیمت بلیط قطار خودش موجب دفع مسافر از این حوزه و سوق دادن آنان به جاده ها می شود. کمیسیون عمران حتما این موضوع را دنبال کرده و از وزارت راه و شهرسازی و راه آهن انتظار داریم نظارت جدی بر قیمت ها داشته و آن ها را کنترل کنند.
(ایسنا)

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: