bazarnews

کد خبر: ۸۶۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه به دلیل وظایفی که در ابعاد مختلف ایفا می کند، نقش مهمی در توانمندسازی و توسعه جوامع محلی منطقه مکران دارد.

حجت میرزایی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان هرمزگان، گفت: استقرار جمعیت جدید با توجه به مهاجرپذیر بودن استان و به تبع آن نرخ بالای مشارکت اقتصادی، سبب افزایش ترکیب جمعیتی تمایل به بازار کار شده که مسئولیت این وزارتخانه را دوچندان می‌کند.

وی بر برنامه ریزی در جهت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار، توانمندسازی نیروهای محلی و تربیت نیروی انسانی ماهر توسط دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد.

میرزایی، صنایع دریایی، شیلاتی، گردشگری و وجود صنایع بزرگ را از مزیت‌های استان ذکر و اضافه کرد: این مزیت‌ها به شکل گیری تنوع زندگی و فرهنگ‌های مختلف کمک کرده و سبب به وجود آمدن یک سرمایه اجتماعی بزرگ و پیوند بین اقتصاد محلی و ملی در استان شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در ادامه گفت: وجه تمایز توسعه سواحل مکران با توسعه دیگر کانون‌های مشابه مکان محور، توانمندسازی جوامع محلی و استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مردم بومی این منطقه ساحلی است.

هادی ابراهیمی با اشاره به تصویب نامه هیأت وزیران مبنی بر افزودن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان عضو جدید شورای توسعه سواحل مکران افزود: حضور این وزارتخانه در میان سایر اعضای شورای توسعه سواحل مکران به معنای افزایش مسئولیت و ضرورت نقش آفرینی مستقیم و مجدانه همه دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این فرآیند توسعه بوده و از این جهت باید شاهد رویکرد جدیدی از مدیران در این زمینه باشیم.

رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سند توسعه سواحل مکران که در شورای عالی شهرسازی و معماری و شورای عالی آمایش بررسی و به تصویب رسیده، زمینه‌های کار علمی و عملی مبتنی بر برنامه در منطقه مکران آماده است و اجرای برنامه‌های مدون و مصوب نیاز به عزم جدی همه مدیران و حرکت منظم و مستمر دستگاه‌ها دارد.

وی، مهارت آموزی، تشکیل تعاونی‌ها برای تجمیع سرمایه و توان مدیریتی و اجرایی مردم، تهیه طرح‌های کسب و کار بر مبنای جهت گیری های اسناد فرا دستی و بخشی، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، شکل گیری هسته‌های مشاوره کارشناسان دستگاه‌ها با وظیفه راهنمایی شهروندان و از همه مهم‌تر ارتباط سازمان یافته و در عین حال صمیمی با ساکنان شهرستان‌های میناب، سیریک، جاسک و بشاگرد را به عنوان بخشی از فعالیت‌های توانمندسازی جوانب محلی در منطقه مکران ارزیابی و خواهان پیش بینی به اجرای فعالیت‌های ضروری در این حوزه توسط دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه در این استان شد.

ابراهیمی بر ضرورت جلب توجه مدیران و حساسیت مدیران عالی در مرکز برای تأمین منابع و امکانات برای اجرای برنامه‌های دستگاه‌های استانی در این حوزه را یادآوری و بر انجام اقدامات مورد نیاز جهت توازن بخشی به توسعه منطقه مکران از طریق دادن فرصت‌های برابر به مردم محلی جهت مشارکت در این فرآیند تاکید کرد.

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: