bazarnews

کد خبر: ۸۶۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
تارنمای خبری «ریلیف وب اینترنشنال» (reliefweb.int) وابسته به سازمان جهانی بهداشت با انتشار این خبر افزود: برای چهارمین هفته متوالی میزان مبتلایان به این ویروس درسراسر جهان کاهش نشان داده بطوریکه تا هفته گذشته تنها سه میلیون 500 هزار مورد جدید ابتلا به کووید-19 به ثبت رسیده است که در مقایسه هفته پیش از آن 17 درصد کاهش نشان می دهد.s

سازمان جهانی بهداشت در ادامه این گزارش می افزاید: هرچند که برخی از کشورهای جهان با شمار فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا مواجه اند اما این کاهش دلگرم کننده است.
واکسیناسیون کرونا در تعدادی از کشور های جهان از جمله ایران از روزها یا هفته های گذشته آغاز شده است. پیشرفت روند واکسیناسیون می تواند عامل موثری در کاهش شدت همه گیری کووید 19 شود.
شمار جانباختگان کرونا درسراسرجهان 10درصد کاهش یافت
بنابراین گزارش شمار جان باختگان مبتلا به کووید-19 نیز در دومین هفته متوالی کاهش یافته و هفته گذشته تعداد 88هزار جان باخته جدید از مبتلایان به ثبت رسیده است که این میزان نیز نسبت به هفته قبل از آن 10 درصد کاهش نشان می دهد.

سازمان جهانی بهداشت درحالی از کاهش شمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در سطح جهان خبر میدهد که هم اکنون شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 107 میلیون نفر عبور کرده و از این تعداد نیز بیش از دو میلیون و 353 هزار نفر جان باخته اند.
آمریکا نیز نزدیک به 27 میلیون 800 هزار مبتلا به ویروس کرونا که از این تعداد بیش از 479 هزار جان باخته اند، کانون کووید-19 در سطح جهان شناخته می شود.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: