bazarnews

کد خبر: ۸۶۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
با وجود گسترش انواع مسری تر کروناویروس، خطر ابتلا به کووید ۱۹ در حال افزایش است، اما می توانید برای ایمن ماندن اقدامات لازم را انجام دهید.

در سالی که بیماری کووید ۱۹ به زندگی ما راه یافت، ما ماسک زدیم، در خانه ماندیم و سرگرمی‌هایمان را تا حد زیادی متوقف کردیم. اما با گذشت زمان، بسیاری از افراد از رعایت دقیق پروتکل‌های پیشگیری از ویروس کرونا که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌شود، سر باز زدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اکنون با شروع انتشار انواع جدید و مسری تر کروناویروس در بریتانیا، جنوب آفریقا و برزیل، کارشناسان تاکید می‌کنند که همه ما دوباره باید رعایت این پروتکل‌ها را جدی بگیریم و همچنین اقدامات بیشتری را برای ایمن سازی خود و عزیزانمان انجام دهیم.

 ۱- از ماسک استفاده نمائید

محققان همچنان استفاده از ماسک را در هر زمانی که دیگران در کنارتان هستند توصیه می‌کنند. این واقعیت حتی پس از تزریق واکسن نیز صادق است، زیرا هنوز مشخص نیست که اگر خود فرد واکسینه شده، بیمار نمی‌شود، آیا احتمال انتقال بیماری به دیگران را هم ندارد.

۲- از ماسک به درستی استفاده نمائید

لازم است که ماسک خود را به درستی استفاده کنید. باید کاملاً در اطراف صورت قرار بگیرد و مهمتر از همه، دهان و بینی را کاملاً بپوشاند. استفاده از هر ماسکی که حداقل دارای دو لایه محافظتی باشد ارجحیت دارد. بهتر است در قسمت بینی ماسک، فلزی برای سفت کردن آن بر روی بینی وجود داشته باشد.

۳- تا حد امکان از دو ماسک استفاده کنید

اگرچه این توصیه رسمی نیست، اما استفاده از دو ماسک، یکی بر روی دیگری، از سوی متخصصان بیماری‌های عفونی به عنوان یک ایده خوب توصیه می‌شود.

از آنجایی که هر ماسک در اطراف صورت شکاف‌های ایجاد می‌کند، دو ماسک زدن بر روی هم می‌تواند مهر و موم بهتری در اطراف بینی و دهان ایجاد کند.

محققان استفاده از ماسک پارچه‌ای در زیر و استفاده از ماسک جراحی را بر روی آن توصیه می‌کنند.

۴- معاشرت‌های اجتماعی را در داخل منزل انجام ندهید

ثابت شده است که بودن در بیرون از منزل با افراد دیگر از معاشرت در خانه ایمن تر است اگرچه باید فاصله گذاری اجتماعی به اندازه ۲ متر و در صورت عدم امکان، استفاده از ماسک رعایت شود.

معاشرت‌های داخل خانه، چه نوشیدن یک قهوه با یک دوست، شرکت در یک مهمانی شام کوچک در خانه کسی یا پیوستن به گروهی از دوستان در یک رستوران، بسیار خطرناک است.

۵- از رفتن به سالن‌های آرایش و پاساژگردی اجتناب نمائید

افرادی که هنوز فعالیت‌های کاملاً اختیاری مانند کوتاه کردن مو، انجام ناخن کاری یا ماساژ دادن، یا حتی پاساژگردی انجام می‌دهند، خود و دیگران را بیشتر در معرض خطر قرار می‌دهند. محققان حتی توصیه می‌کنند تا پایان پاندمی نباید به آرایشگاه‌ها رفت و بر انجام خریدهای آنلاین تاحد امکان تاکید دارند.

۶- معاشرت‌ها در فضای باز باشد

ایمن ترین شیوه معاشرت با افراد در فضای باز با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است که البته بهتر است جمع افراد از سه نفر تجاوز ننماید. حتی محققان رفتن به رستوران‌های سرباز را توصیه نمی‌کنند.

اقتصادآنلاین/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: