bazarnews

کد خبر: ۸۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
وزیر صمت گفت: کارخانجات لوازم خانگی در شرایط سخت تحریمی با فعالیت شبانه روزی بازار، صادرات خوبی به کشور های همسایه دارند و حتی به کشور های اروپایی نیز صادرات دارند.

علیرضا رزم حسینی در برنامه "در انتهای الوند" شبکه دو با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها دو نشان تجاری (ارج و آزمایش) در این حوزه فعال بودند افزود: اکنون با وجود همه تحریم های ظالمانه و خروج شرکت های خارجی تولید لوازم خانگی ازکشورمان، 5 شرکت داخلی با نشان های تجاری معروف در این حوزه فعال هستند که صادرات نیز انجام می دهند.
وی اضافه کرد: در حوزه تولید مس در اول انقلاب ظرفیتی نداشتیم، اما اکنون به 512 هزار تن ظرفیت تولید در این حوزه رسیده ایم و رتبه دهم دنیا را داریم.رزم حسینی گفت: طرح های توسعه در حوزه مس در حال اجرا است و سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار صادرات در انواع محصولات مس داریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین ادامه داد: در حوزه فولاد از ظرفیت تولید 700 هزار تن در اوایل انقلاب به 56 میلیون تن ظرفیت تولید در حال حاضر رسیدیم، تا 15 سال پیش وارد کننده فولاد بودیم، اما اکنون به یک صادرکننده مهم در این حوزه تبدیل شده ایم.رزم حسینی گفت: ظرفیت تولید خودرو از 160 هزار دستگاه سالیانه در اول انقلاب به 2 میلیون و 600 هزار دستگاه در حال حاضر رسیده است، البته ارتقاء کیفیت خودرو ها حائز اهمیت و در دستور است.
وی افزود: از ظرفیت تولید 7 میلیون تنی سیمان در اول انقلاب هم اکنون به ظرفیت تولید 88 میلیون تن رسیده ایم طوری که در حوزه سیمان اکنون یک صادر کننده هستیم.رزم حسینی ادامه داد: در حوزه پتروشیمی قبل از انقلاب ظرفیتی نداشتیم، اما اکنون به 77 میلیون تن ظرفیت تولید و توان صادراتی رسیدیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: