bazarnews

کد خبر: ۸۷۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: تاکنون ۹۵۰میلیارد ریال تسهیلات جذب و در راستای اشتغال‌زایی و خودکفایی در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار گرفته است.

حسین دشتی  روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: امسال هزار و ۲۵۰میلیارد ریال اعتباربرای این منظور اختصاص یافته بود که تاکنون حدود ۸۰درصد این اعتبارات جذب و تزیق شده است

وی بیان کرد: این تسهیلات برای اشتغال زایی ۲هزارو ۴۰۰ نفر دراستان در حوزه‌های مختلف اختصاص یافته و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) اردبیل  به رویکرد برنامه‌های این کمیته در سال آینده اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام یافته، توانمندی خانواده‌ها در سه حوزه فرهنگی، اشتغال و مسکن در اولویت خواهد بود.

وی اظهار کرد:در حوزه دامداری و کشاورزی و صنایع دستی و فرش و گلیم با ارائه تسهیلات گامهای موثری در راستای خودکفایی خانواده های نیازمندان صورت گرفته شده است.

دشتی افزود: امسال در کنار تسهیلات حمایتی بحث کاریابی برای مددجویان نیز از طریق کمیته امداد در استان اجرایی شده است و تاکنون ۳۰۰ نفر از مددجویان توسط کارفرمایان در کارگاه‌ها و کارخانجات مشغول به کار شده‌اند.

او با اشاره به همکاری مردم و کشاورزان در پرداخت زکات گفت: امسال حدود ۱۰۰میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی  جمع آوری شده است و ۷۵۰میلیارد ریال هم از طریق کمک‌های مردمی و خیرین، صدقات و اکرام جمع آوری شده  که  در مقایسه با سال گذشته ۷۰درصد افزایش داشته است . 

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: