bazarnews

کد خبر: ۸۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: توسعه گردشگری کشاورزی در بخش‌های مختلف نظیر اشتغال‌زایی و درآمدزایی برای کشاورزان بسیار اثرگذار است؛ ازاین‌رو این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

مهدی جمال در آیین مجتمع کشاورزی-گردشگری باغ سبز سمنان که با حضور حبیب‌الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان برگزار شد، اظهار داشت: اعطای مجوز گردشگری کشاورزی در استان سمنان اقدامی جدید در حوزه توسعه گردشگری در استان سمنان است.

وی افزود: امروز نخستین مجوز گردشگری کشاورزی در استان سمنان به واحد باغ سبز سمنان واقع در سنادره شهر سمنان اعطا شد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با بیان اینکه توسعه گردشگری کشاورزی با جدیت دنبال می‌شود، بیان کرد: توسعه گردشگری کشاورزی در بخش‌های مختلف نظیر اشتغال‌زایی و درآمدزایی برای کشاورزان بسیار اثرگذار است؛ ازاین‌رو این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

جمال اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه توسعه گردشگری کشاورزی بین اداره کل میراث فرهنگی و سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در راستای احیای باغ‌ها، توسعه گردشگری و کشاورزی بسیار اثرگذار است.

وی گفت: در حوزه گردشگری استان سمنان راه‌اندازی واحدهای ارائه‌دهنده خدمات گردشگری کشاورزی از رویکردهای جدیدی است که در دستور کار قرارگرفته است.

به گزارش تسنیم، یک واحد مرتبط با گردشگری در شهرستان سمنان با حضور حبیب‌الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان افتتاح شد.

برای اجرای این طرح 30 میلیارد ریال هزینه شده است. مساحت این پروژه زیرساختی گردشگری، 634 مترمربع و ظرفیت آن برای 300 نفر است.

با ساخت و تجهیز این پروژه، برای هشت نفر اشتغال‌زایی شد.

بر اساس این گزارش، حبیب‌الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از برخی فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری استان سمنان در حاشیه افتتاح تعدادی از طرح‌های گردشگری شهرستان سمنان تقدیر کرد.

تسنیم/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: