bazarnews

کد خبر: ۸۷۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصص کشاورزی در محل نمایشگاه‌های دائمی استان کرمان، برگزار خواهد شد.

 دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصص کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری و ماشین‌آلات خطوط تولید، با هدف معرفی داشته‌ها و دستاوردها و بسترسازی برای اشتراک مساعی در موضوعات تخصصی، در محل دائمی نمایشگاه‌های استان کرمان برگزار می‌شود.
این نمایشگاه که از ۲۸ بهمن در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمان برگزار می‌شود، با مشارکت ۷۰ شرکت فعال بخش‌های مختلف کشاورزی از ۱۳ استان کشور، محصولات، تولیدات، دستاوردها و توانمندی‌های بخش‌های مختلف کشاورزی سراسر کشور را به نمایش خواهد گذاشت.
همزمان با برگزاری این نمایشگاه، شهر کرمان، میزبان نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام و طیور، شیلات و آبزیان نیز خواهد بود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق گفت: بخش کشاورزی، یکی از مهمترین بخش های اشتغالزا و تولیدی در ایران محسوب می‌شود و دامنه فعالیت و محصولات متعدد و متنوعی را در بر می‌گیرد.
امیرحسین سعید ضمن یادآوری اینکه کشاورزی در ابعاد مختلف اعم از باغداری، زراعت، دامداری، شیلات و سایر بخش ها از ظرفیت‌های مهم اقتصادی ایران محسوب می‌شود و به همین دلیل مورد توجه قرار دارد، گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه‌ها، علاوه بر معرفی فعالان عرصه‌های مختلف، بسترساز آشنایی با دستاوردها، توانمندی‌ها و زمینه‌ساز ارتقا دانش و آگاهی‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف است.
سعید با اشاره به گستردگی حوزه کشاورزی، خاطرنشان کرد: در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی، با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا، اولویت اصلی برگزار کنندگان، رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده از سوی مراجع ذیصلاح بوده است.
وی در عین حال، استقبال شرکت کنندگان در این دوره را خوب توصیف و تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته، با همکاری و مساعدت استانداری و اعضای محترم ستاد استانی کرونا، امکان پذیر شده است.
مجری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی کرمان نیز گفت: این دوره از نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته تا اولین روز از اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
جواد مرادپور افزود: زمان بازدید از این نمایشگاه با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا، از ۱۳ تا ۱۸ بعدازظهر تعیین شده و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان، الزام و اولویت اصلی است. 
مرادپور با اشاره به تخصصی بودن این نمایشگاه و آزاد بودن بازدید برای افراد دارای تخصص مرتبط اعم از فعالان عرصه کشاورزی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و سایر اقشار خاطرنشان کرد: افراد برای بازدید باید حتما در سامانه پیش‌بینی شده ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه همراه آوردن کودکان برای بازدید از نمایشگاه با هدف حفظ سلامت این گروه، ممنوع است، گفت: این نمایشگاه عصر روز ۲۸ بهمن طی مراسمی با حضور مقامهای استانی، افتتاح خواهد شد.
مرادپور گفت: به طور قطع این نمایشگاه بستری برای آشنایی با ظرفیت‌ها و ظرفیت سازان و تشریک مساعی بین فعالان بخش‌های مختلف کشاورزی و پیوند قوی‌تر بین این حوزه تاثیرگذار اقتصادی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی است.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: