bazarnews

کد خبر: ۸۷۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
اتاق اصناف ایران با صدور بیانیه‌ای در خصوص افزایش نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف، به انجام و رعایت موارد بهداشتی از سوی صاحبان مشاغل و صنوف تاکید کرد.

گروه بهداشت و درمان بازارنیوز؛ نهاد اتاق اصناف ایران با انتشار بیانیه ای به نظارت بیشتر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: "بر اساس آخرین اعلام رسمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در برخی از شهرهای کشور شاهد روند صعودی مجدد شیوع ویروس کرونا هستیم. افزایش سرایت‌پذیری با جهش‌های ثبت شده، میزان مراجعان سرپایی و بستری و همچنین بالا بودن موارد تست مثبت، حاکی از آن است که در روزهای آینده، گونه متفاوت‌تری از چرخه ویروس را شاهد خواهیم بود که می‌تواند نشان‌دهنده شکل‌گیری موج جدید بیماری باشد و مسلماً اگر خیز چهارم رخ دهد، سرعت سرایت، ابتلا و انتقال به مراتب از امواج قبلی بیشتر خواهد."

این بیانیه می افزاید: "اصناف به عنوان پیشانی تعامل‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه و به علت تعامل بیشتر با مردم، متأسفانه از ابتدا بیش از سایر نهادها در معرض این ویروس بوده و ضرر و زیان و محدودیت‌های سنگین‌تری را متحمل شده‌اند و بدون شک ساده‌انگاری و سهل‌انگاری در ایام پیش‌رو به ناچار تصمیم‌گیران ستاد ملی مبارزه با کرونا را به سمت اعمال محدودیت‌های جدید، آن هم دُرست، در بحبوحه فعالیت نزدیک به عید نوروز که قاعدتاً انتظار اصناف، رونق بیشتر کسب و کارشان است، پیش خواهد برد."

در این متن تاکید شده است: "لازم است تمامی همکاران در اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های سراسر کشور، استراتژی‌ سختگیرانه‌تری در رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی اعمال کنند و نسبت دستورالعمل مربوط به شاغلان واحدهای صنفی و همچنین آنچه مربوط به مشتریان است تذکرات جدی‌تری صورت پذیرد. اصناف قطعاً با جدیت بیشتری مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا را اجرا خواهند کرد و البته از تمامی اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی کشور تقاضا داریم مجموعه‌ جدی‌تری از سیاست‌های حمایتی و تشویقی در قالب تقدیر و تشکر از واحدهای صنفی که تلاش شایسته‌ای در رعایت پروتکل‌ها داشته‌اند و همچنین سیاست‌های جریمه‌ای و تنبیهی برای واحدهای متخلف در نظر گرفته و با همکاری بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و مراکز بهداشت، بازرسان اصناف نظارت سنگین‌تری بر واحدهای صنفی صورت دهند."

اتاق اصناف ایران در پایان ابراز امیداوری کرد که با همکاری و همراهی تمامی مردم و مسئولین هرچه زودتر شاهد از بین رفتن این ویروس منحوس از سطح جامعه باشیم.

اکنون با توجه به مرحله سوم اوج گیری کرونا در کشور و افزایش قدرت انتقال آن به ۱۰ برابر، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های جدیدی را برای آن از آذرماه جاری اعلام کرده که شامل تعطیلی دو هفته ای در مناطق قرمز و اعمال محدودیت در شهرهای نارنجی و زرد است.

اصناف در این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می‌کنند در گروه نخست جای گرفته‌اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند و تغییراتی نیز  در دسته‌بندی‌های اصناف انجام شده است.

تعداد مشاغل گروه اول افزایش پیدا کرده که بر اساس آن، تعمیرات لوازم خانگی، یدکی و واحدهای خدماتی اجازه فعالیت در روزهایی اعمال محدودیت را دارند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: