bazarnews

کد خبر: ۸۷۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
با امیدواری‌ها به بهبود اقتصادی، قیمت پلاتین بالاترین رکورد شش سال را کسب کرد.

روز دوشنبه قیمت پلاتین روند صعودی داشت و بالاترین قیمت آن در بیش از شش سال گذشته با وجود انتظارات جدی تر سرمایه گذاران از بهبود اقتصادی، تقاضای این فلز را افزایش داد و منجر به کمبود عرضه شد.
صنعت خودرو برای فیلتر انتشار گازهای خروجی از موتور از پلاتین استفاده می کند، این فلز امروز با 2.2 درصد افزایش به 1،279.64 دلار رسید. به گفته تحلیل گران، قیمت ها تحت فشار سیاست های سبزتر رییس جمهور ایالات متحده و تشدید قوانین انتشار خودرو در جهان، افزایش می یابند.
مسائل عملیاتی در (Amplats)، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پلاتین در جهان، که منجر به کسری عرضه در سال گذشته شد نیز همچنان نگران کننده است. با کاهش دلار آمریکا در برابر رقبا ، هر اونس طلای اسپات با افزایش 0.1 درصد به 1824.52 دلار رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با قیمت 1823،80 دلار ثابت بود.
به گفته یک استراتژیست: وضعیت امن طلا به اندازه سابق برجسته نیست، در حالی که نسبت به رشد اقتصادی خوش بینی زیادی داریم. بازارهای اوراق قرضه نشان می دهد که موضع تطبیقی بانک مرکزی در سال جاری ضعیف می شود و این وضعیت برای طلا منفی است.
روز جمعه بازده خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح از ماه مارس افزایش یافت، در حالی که انتظارات تورمی آمریکا به بالاترین سطح در شش سال گذشته رسید. تورم بالاتر باعث افزایش قیمت طلا می شود اما بازدهی را کاهش می دهد، که به نوبه خود هزینه نگهداری شمش را افزایش می دهد. نقره با 0.8 درصد افزایش به 27.55 دلار رسید و پالادیوم نیز در 2،388.14 دلار تغییر نکرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: