bazarnews

کد خبر: ۸۷۴۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تعیین الزامات فعالیت دست فروشان در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعمل های لازم را برای فعالیت روزبازارها با توجه به شیوع بیماری کرونا صادر کرد.

سید علی مفاخریان با اشاره به این دستورالعمل گفت: فعالیت دست فروشان در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است اما در سایر شهرها محل فعالیت دست فروشان باید ترجیحاً در محل های روباز و با استفاده از سازه های موقت و سبک باشد. 
وی با تأکید بر این که مکان انتخاب شده برای ساماندهی دست فروشان نباید در نقاط بی دفاع شهری یا محل هایی بدون امکانات لازمی چون روشنایی، دسترسی مناسب و امنیت باشد، اظهار کرد: ساعت فعالیت در محل های تعیین شده برحسب شرایط و مقتضیات شیوع بیماری در هر شهر و بر اساس محدودیت های ذکر شده در مصوبه ستاد ملی کرونا توسط فرماندار تعیین می شود. 
مدیرعامل شرکت ساماندهی و صنایع و مشاغل شهر ادامه داد: استقرار دست فروشان با در نظر گرفتن حداقل فاصله ۲ متر و رعایت فاصله ایمن حداقل یک تا دو متر در مسیر تردد افراد برای پیشگیری از شیوع بیماری الزامی خواهد بود. همچنین در محل هایی که امکان جداسازی ورود و خروج وجود دارد، مسیر ورود از خروج باید تفکیک شود. 
 مفاخریان به نظارت بر رعایت بهداشت و استفاده از وسایل حفاظت فردی از جمله استفاده از ماسک و دستکش برای همه فروشندگان تأکید کرد و گفت: در روزبازارها باید پرهیز از تبادل وجه نقد و استفاده از دستگاه های کارت خوان و یا روش پرداخت از طریق QR)کد پرداز) در اولویت قرار گیرد. 

برچسب ها: کرونا ، بازار ، نوروز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: