bazarnews

کد خبر: ۸۷۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اغلب واحدهای تعاونی علوم پزشکی آماده تحویل است، متاسفانه تعدادی که عضو این شرکت تعاونی نبودند نیز واحد دریافت کرده‌اند و شرکت تعاونی هیچ تعهدی نسبت به آن‌ها ندارد، این افراد با اهداف نامعلوم تجمعات اعتراضی را مدیریت می‌کنند.

 محمدرضا یوسفی شامگاه سه شنبه درجلسه شورای مسکن استان زنجان با اشاره به اینکه زمین‌های تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان در مجموع یک‌هزارو ۵۰۰  واحد را شامل می‌شود، افزود: ۲۶۰ واحد مربوط به تعاونی راه‌آهن بوده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در خصوص مابقی یک‌هزار و ۲۴۰ واحدی نیز اضافه کرد: این پروژه، از سال ۸۱ سالیانی تعطیل و به شکل اسکلت مانده بود با مساعدت و پیگیری مسوولان استانی فعال شده و در حال اتمام است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بااشاره به اینکه تعاونی مسکن علوم پزشکی با مشکلاتی از قبیل باغ شهرها مواجه شده است، ادامه داد: افرادی که در این باغ شهرها مستقر بودند، خواستار مدیریت از مجموعه خودشان بودند، چرا که شرکت تعاونی نمی تواند مدیریت لازم را داشته باشد در برخی اوقات به تفکیک اراضی بدون توجه به شرایط اقدام می‌کنند.

وی اظهار داشت: بر این مبنا شرکتی در این راستا تشکیل و مدیریت باغ شهرها بر عهده آنان واگذار شده است و نکته جالب اینکه افرادی که پیگیر مدیریت بودند، در تجمعات اعتراضی شرکت می کنند.

این مسوول با تاکید بر  اینکه پروژه تعاونی مسکن علوم پزشکی در حال اتمام است، گفت: این در حالی است که هرگونه واگذاری زمین به شرکت‌های تعاونی مسکن ممنوع است اما تعدادی از تعاونی‌های استان در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ زمین‌هایی خارج از محدوده را خریده‌ و امروز با مشکل قانونی مواجه شده‌اند که بخشی از این زمین‌ها نیز مربوط به تعاونی علوم پزشکی است.

وی اضافه کرد: بر این اساس افراد فرصت طلب به دنبال این هستند که این زمین ها را در اختیار آنها بگذاریم و در این خصوص جلساتی تشکیل شده و به این افراد و تعاونی گفته شده که زمین‌ها قابلیت واگذاری ندارند و اگر در تعاونی کشاورزی ثبت شوند شاید قابل واگذاری باشند که در زمان حاضر چنین امکانی میسر نیست.  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: بر این مبنا متاسفانه تجمعاتی انجام داده و مشکلاتی را به وجود می آورند و از طرفی برخی مشکلات تعاونی‌ها نیز به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتباطی ندارد بلکه مربوط به سایر شرکت‌های خدمات‌رسان است اما تا جایی که بتوانیم برای حل مشکل آنها اقدام می کنیم.

یوسفی با اشاره به پروژه ۱۶۶ واحدی فراز مربوط به تعاونی فرهنگیان نیز اظهار داشت: این پروژه از سال ۱۳۹۶ آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود نیمه اول سال آینده تحویل داده شود.

وی در خصوص پروژه ۲۰۴ واحدی مجتمع باران مربوط به شرکت تعاونی آبفا نیز خاطرنشان کرد: به دلیل بروز مشکلاتی در گذشته، هیات‌مدیره جدید این تعاونی آغاز به کار کرده است، تعاونی مشکل حقوقی داشت که نمی‌توانستند از منابع استفاده کنند و با مساعدت بانک مسکن ۲۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات تزریق نقدینگی شد، مشروط به اینکه مجوز برداشت‌ها در اختیار هیات‌مدیره جدید باشد تا خللی در اجرای پروژه ایجاد نشود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: