bazarnews

کد خبر: ۸۷۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
حجت اله میرزایی معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دهکده گیاهان دارویی استان گلستان واقع در گالیکش بازدید کرد.

میرزایی در حاشیه این بازدید گفت: جهاد دانشگاهی با جهت‌گیری بسیار خوبی که در مسیر توسعه ملی پیدا کرده، توانسته متناسب با ظرفیت‌های مناطق مختلف به‌عنوان یک مشاور، مرکز تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذار و تکمیل کننده زنجیره ارزش به طرح‌ها ورود پیدا کرده است.

معاون امور اقتصادی وزیر کار بیان کرد: نمونه بسیار خوبی از این جهت‌گیری و سیاست‌گذاری در جهاد دانشگاهی را در استان گلستان در قالب ایجاد دهکده تخصصی گیاهان دارویی به‌منظور فراوری، بسته‌بندی و تکمیل زنجیره ارزش مشاهده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دهکده گیاهان دارویی گلستان در محدوده‌ای به مساحت حدود ۱۰ هکتار تلاش دارد به مرکز توسعه گیاهان دارویی در این استان تبدیل شود. امیدواریم با رفع برخی محدودیت‌های مالی و فنی که برای توسعه زیرساخت‌ها وجود داشته، این دهکده تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری کامل برسد.

میرزایی گفت: با افتتاح این دهکده، سرمایه‌گذاری‌های که مردم و بخش خصوصی در مقایسه‌ای متفاوت برای توسعه گیاهان دارویی در این منطقه داشتند، به آخرین حلقه که تجاری‌سازی است، متصل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تعدادی از مدیران کل استان، رئیس جهاددانشگاهی گلستان و فرماندار گالیکش نیز در این بازدید حضور داشتند.

ایسنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: