bazarnews

کد خبر: ۸۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
در ابتدای هفته با توجه به تغییر دامنه نوسان بورس خیلی از سهامداران امیدوار به روند صعودی شاخص بورس بودند، اما این امید‌ها با نزدیک شدن به پایان هفته کمرنگ‌تر شده و روند صعودی روز شنبه در ادامه هفته خیلی زود رنگ باخت.
 

در ابتدای هفته با توجه به تغییر دامنه نوسان بورس خیلی از سهامداران امیدوار به روند صعودی شاخص بورس بودند اما این امیدها با نزدیک شدن به پایان هفته کمرنگ‌تر شده و روند صعودی روز شنبه در ادامه هفته خیلی زود رنگ باخت. اما آخرین اخبار چه سیگنال‌هایی برای آینده بورس دارند؟ ۱۰ خبر احتمالا اثرگذار بر روند شاخص کل را در زیر بخوانید:

ـ در سه‌شنبه، فروشندگان از بازار کنار کشیده بودند و کنترل اوضاع به‌دست خریداران افتاده بود. برتری خریداران موجب شد که دلار ۲۳۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کند و به بهای ۲۵ هزار و ۸۳۰ تومان برسد.

ـ فروش فوق‌العاده شش محصول ایران‌خودرو از امروز آغاز می‌شود. این درحالیست که به گفته محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران خودروسازان از این سیاست ارزان‌فروشی سال گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان ضرر کرده‌اند و اکنون زیان آنها به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

ـ مجوز افزایش سرمایه بانک دی که در بورس حضور دارد، از سوی بانک مرکزی اعلام شد.

ـ وزیر راه و شهرسازی گفت: مجموعه وزارت راه و شهرسازی با توزیع قیر رایگان مخالف است، چون اجازه نمی‌دهد کارها را با برنامه و سرعت مناسب انجام دهیم.

ـ سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که با اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو، خودروهای تولید شده داخلی در بورس عرضه می‌شوند.

ـ به دنبال سرمای ناگهانی هوا که چاه‌های نفت در تگزاس را تعطیل کرد، قیمت نفت خام آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم ۱۳ ماه گذشته در نوسان است و نفت برنت نیز بشکه‌ای ۶۳٫۲۳ دلار فروخته شد.

ـ روح‌اله لطیفی، دبیر شورای اطلاع‌رسانی گمرک اظهار کرد: کارنامه تجارت کشورمان در مجموع ۱۰ ماه سال جاری ۱۲۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تن کالا به ارزش ۵۸ میلیارد و ۷۰۲ میلیون دلار بوده که سهم صادرات ۹۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تن به ارزش ۲۸ میلیارد و ۶۳ میلیون دلار و سهم واردات ۲۸ میلیون و ۲۴۹ هزار تن کالا به ارزش ۳۰ میلیارد و ۶۳۹ میلیون دلار بوده است. لطیفی در خصوص عملکرد تجارت خارجی کشور در دی ماه گفت: تجارت خارجی کشور در دی ماه، رشد ۵۵ میلیون دلاری در واردات و کاهش ۶۹۳ میلیون دلاری در صادرات را نسبت به آذر ماه تجربه کرده است.

ـ کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بالاخره در مجلس رای آورد.

ـ سخنگوی دولت با بیان اینکه با ترزیق واکسن آغاز شده و محموله‌های بعدی از کواکس، روسیه، چین و هند در حال بررسی و اقدام هستند، گفت: در لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ در مجموع ۱۳ هزار میلیارد تومان نسبت به لایحه اول افزایش و نسبت به مصوبه تلفیق ۳۵۰ هزار میلیارد تومان کاهش داشته‌ایم.

 

تجارت نیوز/

برچسب ها: بورس ، بازار بورس ، سهام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: