bazarnews

کد خبر: ۸۷۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
ارزش بیت کوین در روز سه شنبه برای نخستین بار از ۵۰۰۰۰ دلار گذشت و به ۵۰۶۰۳ دلار رسید. جی پی مورگان در ژانویه اعلام کرده بود اگر بیت کوین به عنوان یک سرمایه ایمن شناخته شود، احتمالاً ارزش آن تا ۱۴۶ هزار دلار بالا می‌رود.

بیت کوین در روز سه شنبه برای نخستین بار به بیش از ۵۰ هزار دلار رسید که حاکی از افزایش مقبولیت بزرگترین ارز مجازی دنیا در میان سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ است.

 ارزش بیت کوین به ۵۰۶۰۳ دلار رسیده است. ارزش این ارز مجازی ۶۷ درصد از ابتدای امسال میلادی تا حالا افزایش یافته و بیشتر این افزایش نتیجه سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت تولید‌کننده خودروهای الکتریکی تسلا بوده است.

   این اقدام تسلا که اعلام کرده بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول خواهد کر، جدیدترین اقدام از سری سرمایه‌گذاری‌های بزرگی است که بیت کوین را به اوراق بهادار شرکتی و وال استریت رسانده است. شرکت‌ها و مدیران مالی سنتی امریکا خرید بیت کوین را آغاز کرده‌اند.

   طبق گفته جین فولی، رئیس استراتژی اف ایکس در رابوبانک، افزایش ارزش بیت کوین تا حدی حاکی از بالا رفتن اطمینان بازار است ولی افزایش مقبولیت شرکتی آن را هم نشان می‌دهد.

   هجوم سرمایه‌گذاران سازمانی و خرده‌فروشی در ۲۰۲۱ برای خرید بیت کوین به دنبال افزایش ۳۰۰ درصدی ارزش آن در ۲۰۲۰ بوده است. سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌های پرسود و جایگزینی برای دلار در بحبوحه موجی از نرخ‌های سود منفی در سراسر جهان هستند.

   افزایش ارزش بیت کوین که ۵ سال پیش تنها چند دلار بود باعث شده بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در مورد حباب نرخ بیت کوین هشدار دهند.

   علی رغم افزایش تمایل به بیت کوین، ارزهای مجازی هنوز هم نظارت جهانی درستی ندارند و نبود شفافیت قانونی به همراه احتمال جرائم مالی بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگتر را مجبور کرده محتاطانه با آن برخورد کنند. بسیاری عقیده دارند بی‌ثباتی بالای بیت کوین باعث نگرانی است.

  رونق بیت کوین با توجه به عرضه محدود ۲۱ میلیونی آن باعث بالا رفتن بیشتر ارزش آن خواهد شد. این ایده که بیت کوین تبدیل به یک طلای دیجیتال خواهد شد تقویت شده چون سرمایه‌گذاران افزایش تورم را در بحبوحه محرک‌های مالی بزرگ بانک مرکزی و دولت جهت مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا پیش‌بینی می‌کنند.

   جی پی مورگان در ژانویه اعلام کرد بیت کوین رقیبی برای طلا خواهد بود و اگر به عنوان یک سرمایه ایمن شناخته شود، احتمالاً ارزش آن تا ۱۴۶ هزار دلار بالا می‌رود.

   

  تسنیم/

  نظرات کاربران
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: