bazarnews

کد خبر: ۸۷۶۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
معاون وزارت صنعت:
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هنگامی که بازارهای غیر مولد ارز، سکه، طلا و غیره سودهای بسیار بالا دارند، سرمایه‌گذاری مناسب و مورد نیاز در بخش تولید کشور شکل نمی‌گیرد.

از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در هجدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی افزود: سرمایه‌گذاری در کشور یکی از مهمترین موضوع هایی که اقتصاد ایران در آینده با آن روبروست و باید برای آن تدبیر ویژه ای شود.

زرندی تاکید کرد: مسیر رشد و جهش تولید تا مادامی که بازارها از مسیرهای دیگر سودآوری های بالایی دارند، محقق نمی‌شود.

مشارکت دادن فعال بخش خصوصی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حکمرانی مطلوب و موفق در گرو حضور و مشارکت دادن بخش خصوصی به‌ویژه تشکل‌های تخصصی و توانمند است.

زرندی با اشاره به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در اهمیت دادن به تشکل ها و انجمن های تخصصی گفت: اتاق بازرگانی، خانه صنعت، اتاق اصناف خانه معدن و سایر تشکل ها و انجمن های فعال، همیشه بازوی مشورتی برای وزارتخانه بوده و در امور تصمیم گیری دخالت دارند.

وی تاکید کرد: معتقدیم باید امور اجرایی مرتبط با بخش تولید به تشکل ها واگذار شود و وزارتخانه به امور حاکمیتی خود بپردازد.

این مقام مسوول توضیح داد: براین اساس درگام نخست برخی موضوع ها را به خانه های صنعت و معدن واگذار کردیم و در برخی از استان‌ها این واگذاری امور بسیار موفق بوده، زیرا علاوه برتولیدکننده، دستگاه‌های اجرایی از این اتفاق رضایت داشته اند.

زرندی با ابراز امیدواری به اینکه همه استان‌ها بتوانند به این شرایط برسند، تاکید کرد: آمادگی داریم موضوعات دیگری همچون پایش و نظارت بر طرح ها، به روز رسانی آمار و اطلاعات صنعتی، آموزش بنگاههای صنعتی و غیره  را به خانه های صنعت واگذار کنیم.

وی همچنین گفت: به تازگی یک مصوبه در شورای عالی اداری در جهت تسهیل فضای کسب و کار تصویب شده که فرایند آغاز به کار کسب و کار را آسان می کند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این مطالبه همیشگی وزارتخانه بوده و همیشه دنبال می کرده و با کمک وزارت اقتصاد به سرانجام رسید.

زرندی توضیح ‌داد: بر اساس این مصوبه برای آغاز کسب‌وکار، فرد متقاضی در صورت رعایت الزام‌ها، دستورالعمل‌ها به صورت خوداظهاری اقدام می کند و به این معنا است که در شروع کار نیاز نباشد از چندین دستگاه اول مجوز بگیرد و سپس کار خود را شروع کند و با این مصوبه، اعمال نظارت پیشینی توسط دستگاه‌ها به نظارت‌های پسینی تبدیل شده است.
(ایرنا)

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: