bazarnews

کد خبر: ۸۷۶۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: فروش مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار به معنای هرکیلو بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می شود.

رسول جلیلی روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی عرضه گوشت مرغ در بازار آذربایجان غربی افزود:‌ زنجیره های تولید طیور و مرغداری های استان در خصوص ساماندهی مشکل نحوه خرید و فروش مرغ زنده درب مرغداری به جای درب کشتارگاه مشارکت و همکاری لازم را با کشتارگاه ها داشته باشند.

وی اضافه کرد: نحوه قیمت گذاری در چهارچوب قیمت های ستاد تنظیم بازار استان و بر اساس قیمت روز منطقه ای و قیمت یکسان در سطح استان مشخص و تعیین می شود. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: در توافق‌نامه جدید، نحوه پرداخت وجه مرغ زنده به صورت نقدی و با پرداخت ۱۵ روزه توسط کشتارگاه ها انجام خواهد گرفت.

جلیلی با بیان اینکه گوشت سفید مرغی و آلایش خوراکی از فراورده های پروتئینی اساسی در سبد خانواده محسوب می شود، گفت: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، درج قیمت مرغ به قیمت مصوب بر روی بسته بندی در کشتارگاه ها الزامی است.

وی ادامه داد: تا اطلاع ثانوی کشتارگاه ها نمی توانند بیشتر از یک درصد ظرفیت خود مرغ را به صورت قطعه بندی شده به بازار عرضه کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی نهاده های دامی مرغداران با ارز دولتی در اختیار آنان قرار گرفته است، ادامه داد: شهروندان گوشت مرغ قطعه بندی مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی کد دار و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان جزو ۱۰ استان برتر کشور در تولید گوشت مرغ است، اضافه کرد: سالانه ۱۰۲ هزار تن میزان تولید مرغ در استان است.

جلیلی با اشاره به اینکه در استان ۷۳۶ مرغداری گوشتی فعال است، افزود: ۶۹ واحد مرغ مادر با ۲ میلیون و ۷۴ هزار قطعه ظرفیت تولید در اذستان وجود دارد.

به گزارش ایرنا ۶ کارخانه جوجه کشی با ۹۴ میلیون قطعه ظرفیت تولید، ۱۵ کشتارگاه با ۳۹ هزار ۵۰۰ قطعه کشتار در ساعت، ۲۷ واحد کارخانه خوراک دام و طیور در استان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۳۶ هزار تن در استان فعال است که می‌تواند در هدایت این استان به رده‌های بالای تولید و صادرات این محصول نقش ایفا کند.

آذربایجان غربی با سالانه ۱۰۲ هزار تن تولید گوشت مرغ جزو هشت استان برتر کشور است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: