bazarnews

کد خبر: ۸۷۷۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
در اینجا ما برای شما چند دلیل منطقی ذکر می‌کنیم که چرا خوابیدن با جوراب عادت خوبی نیست.

در حالی که برخی تحقیقات اذعان می دارند خوابیدن با جوراب روشن با بهبود گردش خون همراه است، اما در برخی موارد این اثربخشی برعکس می شود. استفاده از جوراب های تنگ هنگام خواب جریان خون را کاهش می دهد. اگر احساس سرما در پاهایتان می کنید بهتر است از جوراب هایی با اندازه مناسب پاهایتان و با کیفیت عالی استفاده کنید.

خوابیدن با جوراب خطر ابتلا به عفونت پوست را افزایش می دهد

استفاده از جوراب هایی با جنس نایلون و مواد دیگر که دوستدار پوست نیستند می تواند باعث عفونت پوست شود پس بهتر است جوراب های نخی را انتخاب کنید.

خوابیدن با جوراب دمای بدن را افزایش می دهد

پوشیدن جوراب هنگام خواب باعث گرم شدن بیش از حد بدن می شود به ویژه اگر جوراب هایی بپوشید که از پارچه غیر قابل تنفس ساخته شده باشند احتمال می رود حتی موقع خواب دمای بدن افزایش یابد.

خوابیدن با جوراب به شما اجازه نمی دهد آرام بخوابید

پوشیدن جوراب های تنگ باعث بروز احساس ناراحتی در شما و مانع خواب راحت می شود، بنابراین بهتر است قبل از خواب جوراب نپوشید.

ارتباط خوابیدن با جوراب و بهداشت ضعیف

استفاده از جوراب هنگام خواب می تواند خطر بهداشت نادرست را افزایش دهد. اگر جوراب های شما تمیز و باکیفیت نباشند احتمال عفونت و بو را افزایش می دهند، بنابراین جوراب هایی را انتخاب کنید که از پنبه یا بامبو تولید شده باشند و قبل از خواب جوراب تمیز بپوشید.

نکته مهم

مطالعاتی وجود دارد که ایده خوابیدن با جوراب را ترویج می دهند. اگر چنین کاری را انتخاب کردید دقت کنید جوراب های شما خیلی تنگ نباشند و عین تمیز بودن از پارچه باکیفیت تولید شده باشند.

 
 
الو دکتر
برچسب ها: گردش خون ، خواب ، عفونت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: