bazarnews

کد خبر: ۸۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران روند بیماری کرونا در ۲ استان بویژه خوزستان را با شیب تند توصیف کرد و گفت: این وضعیت نگران کننده است.

دکتر مسعود یونسیان همه گیری شناس (اپیدمیولوژیست) افزود: شیب افزایشی بیماری کرونا در چند استان مشاهده می‌شود و در ۲ استان این شیب بیشتر است و بقیه استان‌ها را می‌توان به افت و خیز‌هایی که این بیماری در هفته گذشته رخ داده، تحلیل کرد.
وی به مردم توصیه کرد که همچنان توصیه‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند و اصلا نسبت به این بیماری سهل انگاری نکنند.
این استاد دانشگاه به روند بیماری کرونا در ماه‌های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: براساس موارد گزارش شده از استان ها، از ابتدای دی روند کاهش سرعت انتقال بیماری متوقف شده بود به عبارتی تا ابتدای دی تعداد موارد ابتلا به شدت در حال کاهش بود.

آقای دکتر یونسیان ادامه داد: در دی یک وضعیت به نسبت باثباتی را پشت سر گذاشتیم و از ابتدای بهمن شاهد افزایش بیماری در برخی استان‌ها هستیم. روند بیماری کرونا در این ماه در برخی استان‌ها افزایش بیشتری داشته و در برخی مناطق دیگر هم روند بیماری تقریبا یکنواخت و ثابت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت تجمعی آمار کشور در هفته آخر بهمن حاکی از توقف روند افزایشی تعداد موارد جدید است، آمار تفکیکی استان‌ها نشان می‌دهد در برخی استان‌ها این روند هنوز در حال افزایش است.

وسایل نقلیه عمومی بین شهری با ظرفیت کمتری به فعالیت کنند

این همه گیر شناس همچنین گفت: در شرایط کنونی وسایل حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری باید با ظرفیت کمتری فعالیت کنند که در اغلب موارد این موضوع رعایت نمی‌شود.
آقای یونسیان یادآور شد: حتی در بیشتر اتوبوس‌های بین شهری فاصله گذاری بین مسافران رعایت نمی‌شود و صندلی‌ها را تا جایی که مسافر داشته باشد، تکمیل می‌کنند.
وی افزود: اگر با این شیوه بخواهیم با این موضوع مقابله کنیم با شکست مواجه و دچار آسیب‌های فراوانی خواهیم شد.
وی ادامه داد: بسیاری از مشاغل براثر این بیماری آسیب‌های جدی دیده اند، ولی صنعت حمل و نقل تعطیل نشده و در حال فعالیت است پس باید شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص فاصله گذاری فیزیکی و کاهش ظرفیت مسافران را رعایت کنند تا سلامت مسافران به خطر نیافتد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۸ هزار و ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۷۴۴ نفر از آن‌ها بستری شدند، همچنین ۶۷ نفر دیگر از هموطنان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

صداوسیما/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: