bazarnews

کد خبر: ۸۷۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
حمایت ازصنایع «صادرات‌محور» در اولویت، تاثیر گلخانه درافزایش‌ تولید و اشتغال در کشاورزی، و بازگشت ۵۴ واحد صنعتی نیمه‌فعال و راکد به مدار تولید از اخبار هفته گذشته استان قم بود.

۹ خدمت توانبخشی مشمول بیمه سلامت، اجرای مانور زلزله برای دانش‌آموزان جعفرآباد، افزایش ۹۲ هزار مترمربع در دولت تدبیر و امید به فضای ورزشی قم ، صدور بیش از ۱۰۰۰ فقره جواز تاسیس، بافت ۱۶۳ تخته فرش توسط مددجویان،بهره‌برداری از ۵ طرح تعاونی، پرداخت ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید، ایجاد ۹۰ خانه ورزش روستایی و اهدای ۱۸ سری جهیزیه به نوعروسان  از دیگر خبرهای هفته گذشته قم است.

حمایت از صنایع «صادرات‌محور» در اولویت

استاندار قم گفت: اولویت ما در استان، حمایت از صنایع صادرات‌محور و پیشرفته است و همه مدیران باید در این راستا گام بردارند.

بهرام سرمست در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر قم افزود: نیاز داریم که صنعت را در کنار سایر بخش‌های اقتصادی فعال در قم به جد مورد پشتیبانی قرار دهیم و این مهم‌ترین وظیفه مدیریت استان است.

تاثیر گلخانه در افزایش‌ تولید و اشتغال در کشاورزی   

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: اجرای کردن برنامه‌های راهبرد تغییر الگوی کِشت و گسترش گلخانه‌های استان که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته، موجب افزایش سطح تولید محصولات و اشتغال در بخش کشاورزی قم می‌شود.

عباس پورمیدانی هفته گذشته در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در سال جهش تولید، تقویت سطح گلخانه‌های استان است.

۹۹ درصد نسخه‌های پزشکی در مرکزهای تامین اجتماعی قم الکترونیکی است

مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: در حال حاضر ۹۹ درصد نسخه پزشکان در مراکز ملکی تامین اجتماعی این استان به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

داوود علی‌محمدی هفته گذشته با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: طرح حذف دفترچه‌های درمان تامین اجتماعی از اول اسفندماه اجرایی می‌شود و بیماران با ارایه شماره ملی در مراکز درمانی می‌توانند خدمات دریافت کنند.

بازگشت ۵۴ واحد صنعتی نیمه‌فعال و راکد به مدار تولید  

استاندار قم، جهش تولید و تحقق شعار سال را محور برنامه های مدیریت استان دانست و گفت: با پیگیری های انجام شده، ۵۴ واحد صنعتی و تولیدی نیمه فعال و راکد استان طی یک سال اخیر به مدار تولید بازگشته است.

بهرام سرمست  هفته گذشته در نشست هم اندیشی با ائمه جمعه استان قم، ضمن تقدیر از حمایت و توجه مراجع عظام تقلید و علما از دولت و مدیریت استان افزود: تمام مسئولان دولت و استان تمام تلاش خود را برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با عمل به وظایف خود به کار بسته اند.

صدور بیش از ۱۰۰۰ فقره جواز تاسیس  

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه،‌ یکهزار و ۱۳۹ فقره جواز تاسیس ایجادی و توسعه‌ای در استان صادر شده‌است.

محمود سیجانی درگفت‌وگو با ایرنا افزود: دراین مدت براساس راهبرد جهش تولید، صدور یکهزار و ۸۸ فقره جواز تاسیس ایجادی با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۷هزار میلیارد ریال و پیش‌بینی ایجاد اشتغال برای ۲۳‌هزار تن درقم انجام شد.

۹ خدمت توانبخشی مشمول بیمه سلامت

مدیرکل بهزیستی قم گفت: ۹ خدمت توانبخشی زیر پوشش حمایت بیمه سلامت قرار گرفت.

مهدی پهلوانی هفته گذشته در این زمینه افزود: با توجه به ابلاغ بودجه به سازمان بیمه سلامت، خدمات؛ کاردرمانی، ارزیابی جامع کاردرمانی و شغلی، توانبخشی آسیب شنیداری پیش‌زبانی، مشاوره تجویز سمعک یا ارزیابی و کنترل دوره‌ای، درمان اختلالات گفتار، زبان، تکلم و ارتباط کلامی و یا پردازش شنوایی، خدمات ارزیابی گفتار و زبان، صدا، بلع و پردازش شنیداری زیر حمایت بیمه سلامت قرار گرفت.

روستاها از شبکه پایدار ارتباطی برخوردار شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ایجاد شده، هم اکنون روستاهای استان از شبکه پایدار ارتباطی برخوردار است.

جواد غلامپور  هفته گذشته درگفت وگو با ایرنا، با اشاره به اجرای گام اول توسعه فیبرنوری روستایی در این استان افزود: اجرای ۱۰۴ کیلومتر فیبرنوری روستایی درسطح استان،‌ زمینه برای افزایش سایت‌های تلفن همراه و ارتقای فناوری آنان از نسل دوم به نسل سوم و چهارم و پایدارسازی شبکه ارتباطی در سال جاری محقق شد.

ایجاد ۹۰ خانه ورزش روستایی  

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی قم گفت: با بهره برداری از پنج خانه ورزش روستایی جدید در دهه مبارک فجر امسال، تعداد خانه‌های تجهیز و افتتاح شده استان در پنج سال به ۹۰ باب افزایش یافت.

احمد کشوری فرد، درگفت وگو با ایرنا ‌افزود: به منظور توسعه سرانه ورزشی و تحقق عدالت در حوزه زیرساخت‌های ورزشی، احداث خانه‌های ورزش روستایی از سال ۹۴ در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.

اجرای مانور زلزله برای دانش‌آموزان جعفرآباد

همزمان با سراسر کشور تمرین «پناهگیری در زلزله» ویژه دانش‌آموزان روستای‌های بخش جعفرآباد و دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات در قم اجرا شد.

روزانه ۴۰ تُن گوشت مرغ توزیع شود

استاندار قم، بر اجرای مصوبه توزیع روزانه ۴۰ تُن گوشت مرغ در سطح استان تاکید کرد و گفت: تامین گوشت مرغ و تخم مرغ باید بر اساس قیمت مصوب دولتی انجام شود.

بهرام سرمست درجلسه کارگروه تنظیم بازار قم، توجه به نیازهای تولیدکنندگان را بخشی از فرایند تنظیم بازار دانست و افزود: اتحادیه ها در این راستا نقش ویژه ای ایفا می کنند.

جذب تسهیلات در بخش کشاورزی قم ۱۲۰درصد ‌است

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری قم گفت: از یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده تسهیلات رونق تولید، بخش کشاورزی، توانسته است؛ ۱۲۰ درصد منابع مرتبط به خود را جذب کند.

مهرداد غضنفری هفته گذشته درحاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم درگفت وگو با خبرنگاران افزود: از یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع پیش بینی شده، به صورت سامانه‌ای و روش مستقیم، با وجود اینکه این سهم درنیمه دوم سال ابلاغ شد، بیش از ۸۰درصد آن نیز جذب شده‌است.

پرداخت ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید  

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: در موضوع تسهیلات رونق تولید طی سال‌جاری برای استان، یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که تاکنون ۷۷۰ ‌میلیارد آن پرداخت شده‌است و این روند همچنان با سرعت بیشتر ادامه دارد.

محمود سیجانی درحاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم در گفت‌وگو با خبرنگاران‌ افزود: با توجه به ادامه یافتن روند پرداخت تسهیلات درنظر گرفته شده تا سال آینده، انتظار این است که میزان جذب و پرداخت تسهیلات در قم از میزان اعلام شده نیز فراتر رود.

افزایش ۹۲ هزار مترمربع در دولت تدبیر و امید به فضای ورزشی قم  

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با اشاره به افزایش سرانه فضای ورزشی استان طی هشت سال گذشته گفت: ۹۲هزار مترمربع در دولت تدبیر و امید به فضای ورزشی قم افزوده شده است.

رسول مُنعِم هفته گذشته در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان کل فضای ورزشی سرپوشیده استان از حدود ۶۱ هزار و ۶۰۰ متر مربع در سال ۹۲ به بیش از ۸۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع در سال جاری افزایش یافته است.

بافت ۱۶۳ تخته فرش توسط مددجویان  

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) قم، با تاکید بر اهتمام به اشتغالزایی و درآمدزایی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد گفت: امسال مددجویان این استان ۱۷۳ تخته فرش و قالیچه با مساحت ۲۵۰ متر مربع با ارزش بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال بافتند.

مهرداد مصلح، یکی از رویکردهای مهم این نهاد را، ایجاد اشتغال پایدار خانگی برای مددجویان برشمرد و افزود: در حال حاضر ۳۷۱ قالیباف در این رشته فعال هستند.

بهره‌برداری از ۵ طرح تعاونی

پنج طرح تعاونی با اشتغالزایی ۲۴۰ تن در استان قم با سخنرانی ویدیوکنفرانسی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره‌برداری رسید.

رشد ۲۵ برابری مخازن آب درحال بهره‌برداری  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم، با اشاره به پیشرفت‌های صنعت آبفای این استان در مقایسه با دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تعداد مخازن آب در مدار بهره برداری قم با افزایش ۲۵ برابری از ۱۴ هزار متر مکعب به ۳۵۱ هزار مترمکعب رسیده‌است.

علی جان صادق پور در جلسه شورای اطلاع رسانی قم افزود: در موضوع تامین آب در دوران قبل از انقلاب تتها ۲۰ حلقه چاه در بستر رودخانه قمرود داشتیم و با امکانات اولیه و با کیفیت بسیار پایین به بخشی از شهر آبرسانی انجام می‌شد.

ظرفیت بالای قم برای تولید محصولات حلال

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: قم در جهان اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و محصولات حلال تولید شده در آن، مورد توجه مسلمانان و استقبال بازارهای بین‌المللی قرار خواهد گرفت.

محمود سیجانی در گفت وگو با ایرنا افزود: این استان در طول‌سال‌های اخیر دستاوردهای ارزشمندی در زمینه تولید محصولات غذایی و صادرات آن به بازارهای بین‌المللی به دست آورده است.

اهدای ۱۸ سری جهیزیه به نوعروسان

در مراسمی با حضور مرتضی حیدری فرماندار قم، ۱۸ سری جهیزیه هر کدام به ارزش ۲۵ میلیون تومان به ارزش کلی ۲۴ میلیارد ریال به جمعی از نوعروسان قمی همزمان با حلول ماه مبارک رجب و ولادت امام محمدباقر(ع) اهدا شد.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: