bazarnews

کد خبر: ۸۷۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۸
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: ترکیب مصرف انرژی استان به سمت فعالیت بخش‌های مولد است و افزون بر ۷۰ درصد انرژی مصرفی استان صرف صنعت و کشاورزی می‌شود.

سیدمحمد موسوی‌زاده ضمن تشریح نحوه تولید، انتقال و توزیع برق به خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان گفت: وقتی می‌خواهیم برنامه ارائه دهیم، نخست باید هدف داشته باشیم و اهداف صنعت برق کاملاً در حوزه کلان و زیرهدف‌ها نیز تدوین شده و اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه سالانه شرکت توزیع برق استان در قالب ۲۹ شاخص طرح‌ریزی و انجام می‌شود، افزود: یکی از اهداف مهم این شرکت، کاهش تلفات انرژی الکتریکی بوده که خوشبختانه استان سمنان در این زمینه، دارای کمترین میزان تلفات برق در کشور است.

موسوی‌زاده با عنوان اینکه مصارف انرژی استان سمنان در حوزه‌های خانگی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و عمومی است، یادآور شد: ترکیب مصرف انرژی استان به سمت فعالیت بخش‌های مولد است و افزون بر ۷۰ درصد انرژی مصرفی استان، صرف صنعت و کشاورزی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان پیرامون «برق امید» خاطرنشان کرد: این طرح با هدف اصلاح الگوی مصرف مشترکان خانگی طراحی و از ابتدای آبان ماه امسال اجرایی شده و بر اساس دوره مصرف قبلی مشترکان، قریب ۲۰ درصد در دسته کم‌مصرف‌ها قرار گرفته و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی بهره‌مند شده و حدود ۵۰ درصد در گروه خوش مصرف‌ها و نزدیک به ۳۰ درصد نیز در دستهٔ پرمصرف‌ها قرار گرفته‌اند.

موسوی‌زاده در خصوص سؤال مجری برنامه در خصوص حذف قبوض کاغذی اظهار کرد: از زمان اجرای طرح ملی قبض سبز، برآیندهای بسیار مثبتی را در این زمینه شاهد هستیم و به جای ارسال صورت‌حساب کاغذی، بهای برق مصرفی و سایر اطلاعات هر مشترک به‌صورت پیامک برای آنها ارسال می‌شود. امکان رؤیت قبض هر دوره نیز در لینک پیامک ارسالی وجود داشته و صرفه‌جویی مناسبی در این بخش صورت گرفته است.

او خواستار توجه به برنامه‌های تعرفه‌های برق، طرح تعدیل و یک در میان شدن روشنایی معابر در راستای مدیریت مصرف انرژی، قطعی‌های برق برنامه‌ریزی‌شده به‌منظور اصلاح و بهینه‌سازی شبکه و تأسیسات توزیع برق و بیمه مشترکان و نحوه پرداخت خسارت ناشی از حوادث شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: