bazarnews

کد خبر: ۸۷۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشرفت‌های قابل توجه و همدلی میان دولت و مجلس و دلسوزی مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی ایران را به یک کشور صنعتی تبدیل خواهد کرد.

«علیرضا رزم حسینی» امروز شنبه 2 اسفند در سفر به یزد و مراسم افتتاح یک واحد تولیدی گرانول در میبد گفت: امروز به قصد افتتاح چهار طرح مهم و بزرگ به مبلغ ۱۹۰۰ میلیارد تومان که ۹۲۰ شغل به همراه خواهد داشت به یزد سفر کردیم. 

وی ادامه داد: کشور طی سه سال گذشته در شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و از پایان سال گذشته بیماری منحوس کرونا مواجه شده است که اگر هر کشور دیگری همزمان با این مشکلات مواجه می‌شد، قطعاً وضعیت فلج کننده ای پیدا می کرد ولی خوشبختانه کشور ما با رهنمودهای مقام معظم رهبری با کمترین هزینه تاکنون به سلامت ازاین مسیر عبور کرده، هرچند که فشارهایی به اقتصاد خانوارها و مرد وارد شده است.

وزیر صمت گفت: خوشبختانه امروز در ۲۹ رشته صنعتی تولید و صادارت داریم و رشد ۳۸ درصدی صدور مجوز تاسیس واحدهای تولیدی طی ۱۰ ماه اخیر نشان از امیدواری مردم به آینده، سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در این مرز و بوم دارد و ثبات سیاسی و اقتصادی کشور را نشان می دهد و این مرهون فداکاری و مقاومت مردم کشورمان است.

وی با اشاره به ۷۵ درصد صادارت تولیدات کشورمان به ۱۵ کشور همسایه، گفت: اگر دشمنان کشور فرصت می‌دادند و طی این ۴۰ سال با کشورمان دشمنی نمی کردند، اکنون از کشورهای پیشرفته و صنعتی منطقه بودیم هر چند که امیدواریم با انسجام و همکاری خوب دولت و مجلس و هموارتر شدن این مسیر، ایران را به کشوری صنعتی تبدیل کنیم.

وی به تعامل و همدلی خوب بین مسئولان و بخش خصوصی استان اشاره و ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از خط انقال آب استان از خلیج فارس تا آخر سال،  برای اولین بار شاهد انتقال آب از دریا به صحرا و فلات مرکزی ایران و توسعه صنعت در منطقه باشیم.

رزم حسینی به آغاز قریب الوقوع خطوط دوم و سوم این خط انتقال توسط رئیس جمهور، گفت: خط دوم انتقال از هرمزگان به استان یزد و بعد به اصفهان خواهد رفت و در واقع یزد از دو خط انتقال از آب خلیج فارس برخودار خواهد شد.

وی استان یزد را به لحاظ برخورداری رتبه دوم معدنی و تنوع عناصر معدنی کم نظیر خواند و اعلام کرد: وزارت صمت قطعاً در حوزه معادن و فراواری معادن این استان تمرکز پیدا خواهد کرد.
(ایسنا)

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: