bazarnews

کد خبر: ۸۷۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
رئیس هیئت مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی اعلام کرد: استفاده از دانش روز و کارشناسان خبره اهداف اصلی انجمن خبرگان کشاورزی است.

 احمد خزاعی، رئیس هیئت مدیره خبرگان کشاورزی، در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری ضمن اشاره به سابقه فعالیت تولیدی چهل و یک ساله اش در بخش کشاورزی گفت: در روستای احمدآباد خزاعی از توابع شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی به عنوان یک تولید کننده تکنولوژی وارد روستا کردیم و در حوزه بذر آزمایشگاه کشت بافت ایجاد شد و یک گلخانه هیدرویونیک نیز تاسیس کردیم.

وی با اشاره به تاسیس یک سردخانه ۱۴ هزار تنی برای نگهداری بذر سیب زمینی از ساخت یک آزمایشگاه کیفیت شیر نیز خبر داد و گفت:علاوه بر این سطح زراعی زیر کشت این روستا در طی این سالها از ۱۰۰ هکتار به ۲۵۰۰ هکتار افزایش یافته است.

خزاعی در ادامه خاطر نشان کرد: از جمله وظایف خبرگان کشاورزی می توان به ترویج کشاورزی ؛ از بین بردن فقر ؛ بالا بردن عملکرد تولید محصول در هکتار و اشتغالزایی در بخش کشاورزی اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: استفاده از دانش روز و کارشناسان خبره هدف اصلی انجمن خبرگان کشاورزی است و در این راستا خبرگان کشاورزی برنامه هایی در زمینه شناسایی و رصد مدیران فعال در بخش خصوصی و دولتی و همکاری با آنان همچنین بهره مندی از نخبگان و اساتید بخش کشاورزی و افراد با تجربه بومی و تدوین دستورالعمل اجرایی برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی و نیز همکاری با وزارت جهاد کشاورزی برای هم افزایی به منظور تولید بهینه در دستور کار خود دارد.

خزاعی اظهار کرد:خبرگان بخش کشاورزی باید تلاش کند تا سهم قابل توجهی از درآمد ارزی کشور به بخش کشاورزی و خرید ادوات و مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص داده شود ضمن این که اصلاح قوانین با تعامل سازنده با اعضای کمیسیون کشاورزی و دستگاه های وابسته ممکن و میسر است.

ایلنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: