bazarnews

کد خبر: ۸۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
جانشین ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان قزوین با اشاره به ابتلای یک شهروند آبیکی و فوت وی بر اثر ابتلا به کرونای انگلیسی در هفته گذشته، گفت: روستای حسین‌آباد آبیک به عنوان زادگاه و محل رفت و آمد این فرد در قرنطینه کامل قرار دارد.

منوچهر حبیبی معاون استاندار و جانشین ستاد مقابله با کرونای قزوین تاکید کرد: تا پایان هفته جاری از همه اهالی این روستا تست مجدد کرونا گرفته می شود و در خصوص ادامه قرنطینه این روستا تصمیم‌گیری خواهد شد.

حبیبی گفت: قدرت سرایت و انتقال کرونا انگلیسی بسیار بالا و مشابه سرعت باد و نور است. بنابراین باید مراقبت های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تشدید شود.

معاون استاندار قزوین اظهار داشت: کرونا شهر و روستا و بزرگ و کوچک نمی شناسند و در قضیه شیوع کرونا انگلیسی شاهد بودیم که ابتلای یک فرد از روستایی کوچک، کل استان و کشور را دچار نگرانی و اضطراب کرد.

حبیبی با بیان اینکه مهار کرونا به رفتار ما وابسته است، افزود: تا زمانی که به شکل شایسته از این ویروس میزبانی و پذیرایی می‌کنیم، ماسک نمی‌زنیم، عروسی می‌گیریم و در اجتماعات شرکت می‌کنیم و نکات بهداشتی را رعایت نمی کنیم، این ویروس و بیماری مهمان ما باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه ۲ هفته طلایی را در کنترل کرونا و جلوگیری از موج جدید آن در پیش داریم،افزود: اگر رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضعیف باشد بدون شک وارد موج جدیدی از شیوع این بیماری می شویم که می تواند سهمگین‌تر و خطرناک تر از موج های قبلی باشد.

این مسوول در ادامه با اشاره به وضعیت فوق العاده کرونایی در استان قزوین به دنبال مشاهده ویروس کرونا انگلیسی در آبیک، گفت: بازار از ساعت ۸:۳۰ تعطیل است و سایر اصناف به جز صنوف و مشاغل ضروری نیز باید از ساعت ۹ شب تعطیل شوند.

وی افزود: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم و هرگونه گردهمایی تا اطلاع بعدی در استان ممنوع است و با خاطیان برخورد خواهد شد.

حبیبی اظهار داشت: ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح کماکان ادامه دارد و خودروهای متخلف توسط پلیس و دوربین های نظارتی جریمه خواهند شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین از شهروندان خواست تا برای تداوم روند کاهش شیوع و جلوگیری از موج جدید این بیماری از میهمانی رفتن و میهمانی دادن و حضور غیرضروری در خارج از منزل خودداری کرده و در زمان حضور در مکان های عمومی و فضاهای سربسته حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله ۲ متری بین افراد دیگر را مراعات کنند.

ویروس کرونا از ابتدای شیوع خود تاکنون جان بیش از ۱۳۰۰ شهروند قزوینی را گرفته است.


سلامت نیوز/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: