bazarnews

کد خبر: ۸۸۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت تدبیر و امید تعیین حقوق و دستمزد کارگران ۳.۱ درصد بیش از میانگین نرخ تورم بوده است.

«محمد شریعتمداری» در نشست با مدیران ادارات تعاون سراسر کشور به موفقیت‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در موضوع شفاف‌سازی فعالیت ها اشاره کرد و افزود: اگر از شفافیت به عنوان یک اصل از حکمرانی مطلوب صحبت می‌کنیم منظور کار فانتزی و عکس گرفتن نیست بلکه باید در عمل آن را محقق کنیم.

 وی با اشاره به ایجاد سامانه‌های متعدد در مجموعه وزارت تعاون در راستای شفاف‌سازی فعالیت‌های وزارتخانه و انعکاس آن در سطح کشور به مردم، افزود: این سامانه‌ها به منظور ارائه خدمات در قالب داشبوردهای مدیریتی برای تصمیم‌گیری‌های به موقع و سریع ایجاد شده است.

وزیر تعاون با تاکید بر اینکه این سامانه‌ها باید در ماه‌های آینده عمومی سازی شوند، تصریح کرد: با عمومی سازی و فراهم کردن شرایط از مرحله دسترس پذیر کردن اطلاعات به مرحله بالاتر یعنی استفاده پذیر کردن می‌رسیم.

شریعتمداری، سامانه‌های جامع و هوشمند تعاون، روابط کار، کارا، ناظر و... را از جمله مهم ترین سامانه ها در این وزارتخانه عنوان کرد.

 وزیر تعاون گفت: شفافیت راه بی بازگشت است و با ورود شفافیت،  فساد خارج می شود.

 وی تصریح کرد: شفافیت فقط در حوزه ارائه خدمات در قالب تکنولوژی فناوری اطلاعات نیست، بلکه در ابتدا باید این اطلاعات به صورت کاملاً روشن و شفاف در اختیار مدیران و سایر افراد قرار گیرد.

شریعتمداری افزود: همه فعالیت‌ها و اقدامات در شهرستان‌ها باید به صورت شفاف و در حضور مردم انجام شود و اطلاع رسانی به مردم باید دقیق و روشن و شفاف صورت گیرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: