bazarnews

کد خبر: ۸۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مشارکت حداکثری مردم درعرصه انتخابات نماد تاثیرگذاری آنها در نظام مردم سالار، پویا و پرنشاط است.

محمد تقی ایرانی سه شنبه شب در کارگاه آموزشی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ویژه بخشداران و معاونان سیاسی فرمانداری‌های استان بوشهر افزود: باید الزامات قانون اساسی را پذیرفت و بر اساس آن عمل و شرایط را برای حضور گسترده مردم فراهم کرد.

وی بیان کرد: در این شرایط همه ارکان انتخابات از جمله ناظران و مجریان انتخابات باید در برابر عملکرد خود پاسخگو باشند و مردم این اطمینان را داشته باشند که انتخابات بر اساس قانون برگزار می‌شود، زیرا این اعتماد مردم به مجریان و ناظران انتخابات و صیانت از رای تک‌تک افراد مولفه‌ای مهم است که باعث افزایش مشارکت می‌شود.

ایرانی اضافه کرد: در این ارتباط باید زمینه لازم برای حضور پرشور قشرهای مختلف مردم در انتخابات چه به عنوان انتخاب کننده  و چه  انتخاب شونده فراهم شود.

وی یادآور شد: مجریان انتخابات در هر شرایطی موظف به برگزاری انتخابات قانونمند هستند، هرچند هر انتخاباتی شرایط خاص خود را دارد.

ایرانی با اشاره به فشارهای حداکثری آمریکا و هم پیمانان آن برای دلسرد کردن مردم از حضور در عرصه انتخابات پیش رو گفت: ما در شرایطی به استقبال انتخابات ۱۴۰۰ می‌رویم که تحریم‌های ظالمانه و تهدید دشمن همچنان باقی است و بر اساس اطلاعات دریافتی تمایل مردم برای مشارکت در انتخابات به عنوان مهمترین رویداد ملی روز به روز در حال افزایش است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر افزود: هرچند انتخابات حداکثری دارای موئلفه‌ها و متغیرهای متنوع و زیادی است، ولی بسیاری از دستاوردهای مردم سالاری کمک می‌کند مردم انگیزه حضور در انتخابات را داشته باشند.

وی در باره تاثیر مشارکت حداکثری افزود: مشارکت تاثیرگذاری ما را بر روند اداره کشور نشان می‌دهد و مشارکت نکردن باعث افزایش تاثیر پذیری از کنش دیگران می‌شود.

ایرانی، با بیان اینکه مشارکت حداکثری درمانی بر دردهای مزمن جامعه است اضافه کرد: اقتدار نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر حضور ملت است و همانگونه که امام راحل میزان را رای ملت می‌دانند و اصل و تعیین کنندگی را بر حضور مردم قرار دادند؛ ما نیز وظیفه داریم در همین راستا زمینه لازم را برای حضور مردم فراهم کنیم و امید می‌رود شرایط به گونه‌ای شکل گیرد که حضور نمایندگان همه سلایق در انتخابات رقم بخورد و شاهد انتخابات پرشور و حداکثری باشیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: