bazarnews

کد خبر: ۸۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
نخست‌وزیر بریتانیا پس از به اتمام رسیدن واکسیناسیون ۹ گروه آسیب‌پذیر از نقشه‌راه ۵ مرحله‌ای خود برای بازگشت کشورش به شرایط عادی رونمایی کرد.
این مراحل از ۸ مارس و با بازگشایی مدارس آغاز می‌شود و در ۲۱ ژوئیه با لغو کلیه محدودیت‌های عصر کرونا به اتمام می‌رسد. بوریس جانسون می‌گوید: بریتانیا در سفری یک‌طرفه به سوی آزادی قرار گرفته است.

بریتانیا که در ابتدا از شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیده بود اما در رقابت نفس‌گیر با این ویروس در راستای واکسیناسیون مردم موفق بیرون آمد. بر همین اساس، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، روز دوشنبه ۴ اسفندماه در پارلمان این کشور، مراحل تدریجی بازگشایی مکان‌های عمومی در انگلستان را اعلام کرد. «مارک لاندر» و «استفن کاستل» در گزارش ۲۲ فوریه برای نیویورک تایمز نوشتند، جانسون در پارلمان کشورش گفت: «در هر مرحله، تصمیمات ما بر اساس داده‌ها خواهد بود.»

پس از شیوع نوع جدیدی از ویروس در بریتانیا که باعث شد بیمارستان‌ها در این کشور پر شود و سومین مرحله قرنطینه به اجرا درآید، انتظار می‌رود «نقشه راه» جانسون این کشور خسته از کرونا را بار دیگر در مسیر عادی‌سازی قرار دهد. به گفته جانسون و بر اساس این نقشه راه، از روز هشتم مارس (هجدهم اسفند) همه دانش‌آموزان و دانشجویان به کلاس‌های درس بر‌می‌گردند. دانش‌آموزان دبیرستانی باید سر کلاس و در محوطه‌های عمومی ماسک بزنند. از همان روز، افراد می‌توانند برای تفریح با یکدیگر دیدار کنند. ساکنان خانه‌های سالمندان اجازه دیدار با یک شخص را خواهند داشت.

اما بقیه مقررات ماندن در خانه تغییر نخواهد کرد. به گفته جانسون، در مرحله بعدی بازگشایی، از روز ۲۹ مارس (نهم فروردین)، گردهمایی افراد در فضای باز میان شش نفر یا ساکنان دو خانه مجاز خواهد بود، از جمله دیدار در حیاط خانه‌ها. اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، هر یک مستقلا روند بازگشایی خود را تعیین خواهند کرد. به نوشته «لاندر- کاستل»، با توجه به اینکه پذیرش‌های بیمارستانی و موارد ابتلا روند نزولیِ چشمگیری دارد و بخشی از جمعیت این کشور اولین «دز» واکسن را دریافت کرده‌اند، جانسون اعلام کرد بنا دارد محدودیت‌ها را کاهش دهد. اما تاکید کرد که این کاهش با احتیاط همراه خواهد بود و افزود می‌خواهد این آخرین قرنطینه در بریتانیا باشد. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: