bazarnews

کد خبر: ۸۸۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: هم اکنون سرانه مصرف ماهی در استان حدود هشت کیلو و ۳۰۰ گرم است.

دولو با بیان اینکه این میزان مصرف پارسال در حدود ۷ کیلو و ۸۰۰ گرم بوده است، به نقش آموزش‌های انجام شده برای افزایش میزان مصرف ماهی در استان همدان اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه در این میان شیوع بیماری کرونا محدودیت‌هایی ایجاد کرد که مجبور به برگزاری جلسات غیرحضوری شده ایم، اظهار داشت: با این حال کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی را در این دوران تعطیل نکرده ایم.

 

  • مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: به منظور تامین پروتئین مورد نیاز خانواده‌ها تلاش‌های بسیاری انجام شده و به میزان خوبی مصرف سرانه ماهی در سبد غذایی خانوار‌ها گنجانده شده، اما هم چنان در این مسیر نیازمند اقدامات دیگری هستیم.

 

دولو با اشاره به اینکه یکی از مباحثی که در کنار تولید این محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته، مصرف ماهی است، اظهار داشت: به‌همین دلیل ما اعتقاد داریم تولید و مصرف در کنار یکدیگر پشتکار و پایداری را به دنبال دارد بدین سان برای تحقق این مهم، پیگیری‌ها و آموزش‌هایی را در پیش گرفته ایم.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران در حوزه شیلات شناسایی و معرفی شده اند، گفت: آموزش‌ها و مطالعات اولیه در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: