bazarnews

کد خبر: ۸۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فاصله زیاد استان از مرکز کشور و عقب ماندگی تاریخی آن، شرایط این استان را از سایر استان‌های کشور متمایز کرده است گفت: مشکلات استان باید با نسخه‌ی جداگانه و مختص خود استان، حل شود.

احمدعلی موهبتی در نشست با کریم یاوری مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در استانداری انجام شد؛ با ذکر این مطلب که اینکه میانگین شاخص‌های توسعه استان با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد و برای جبران این عقب ماندگی، استان مورد توجه همه ارکان نظام بویژه شخص مقام معظم رهبری اظهار داشت: استان بالاترین رشد اعتباری را در کشور دارا می‌باشد و در صورتی که اعتبارات به صورت ۱۰۰درصد تخصیص یابد، می‌توان بخش اعظمی از این مشکلات را رفع کرد.

وی افزود: طی دوسال اخیر، بسیاری از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل فعال شده است و بخشی از معادن غیرفعال خلع شده به چرخه فعالیت بازگشته و معادن جدید نیز آغاز به کار کرده است که نشانگر یک حرکت نو برای اشتغال پایدار است.

استاندار ادامه داد: در شرایط فعلی که استان چالش‌های زیادی دارد، ایجاد اشتغال باید نسبت به بقیه استان‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

موهبتی گفت: از آنجاییکه کارفرمایان استان مواد اولیه مورد نیاز خود را از مرکز کشور تهیه می‌کنند و برای رساندن محصول تولیدی به بازارهای مرکز کشور باید هزینه حمل و نقل بیشتری نسبت به سایر تولیدکنندگان کشور بپردازند، بایستی بیشتر مورد حمایت قرار بگیرند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم هدف از سفر خود را به استان، بررسی مشکلات بنگاه‌ها و رسیدگی به مسئله حقوق و دستمزد معوقه کارگران با توجه به فرارسیدن پایان سال عنوان کرد.

کریم یاوری گفت: بر اساس بررسی انجام شده، کارگران برخی شهرداریهای استان و پیمانکاران دارای حقوق و دستمزد معوقه هستند و با اقدامات استان نیز تعداد بنگاه‌هایی که در این زمینه‌ها مشکل دارند به ۱۱درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای ۱۸قانون را بر عهده دارد که مهمترین آن قانون کار است که از مثلث کارگر، کارفرما و کارگاه تشکیل شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: