bazarnews

کد خبر: ۸۸۷۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: بیشتر اوقات زمان صدور کارت را نمی‌توان کاهش داد، چون فرآیند صدور کارت به صورت دسته‌ای است و باید حداقل اطلاعات اولیه را جمع آوری و نهایی کرده و سپس برای خط تولید ارسال کنیم.
گروه نفت و انرژی بازارنیوز - سیدسهند شریف زاده؛ مسعود رضایی، مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، پیرامون مدت زمان انتظار صدور کارت سوخت در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: برای دریافت کارت سوخت حداکثر دو ماه زمان لازم است. کارت‌های هوشمند سوخت به دو بخش تقسیم می‌شود. کارت‌های شخصی در حوزه نفت و گاز که برای مردم کارت‌های مهمی هستند، چون با استفاده از آن‌ها سوخت گیری می‌کنند و جابجا می‌شوند؛ و بخش دوم کارت‌های عمومی سوختی که جابجایی عمومی انجام می‌دهند از جمله وانت بار‌ها و تاکسی ها.

وی افزود: در بخش عمومی پای تعهدی که دادیم هستیم و با همه شرایط بدی که داشتیم و تمام سختی‌هایی که بابت کرونا پیش آمد، به هیچ وجه تاخیر در ارسال پیش نیامد. یعنی از لحظه ثبت درخواست تا رسیدن کارت درب منزل متقاضی نهایت زمانی است که ما نیاز داریم یک ماه است. البته همین پروسه مربوط به کارت‌های شخصی دو ماه زمان می‌برد.
 
 
ب

مراحل صدور کارت مربوط به چند ارگان است

رضایی با اشاره به مراحل صدور کارت افزود: اطلاعات کارت سوخت اطلاعاتی است که مربوط به یک مجموعه خاص نیست. بطور کلی اطلاعات در اختیار نیروی انتطامی است سپس اطلاعات را در اختیار وزارت نفت می‌گذارد و شرکت ملی پخش هم کنترل کننده نهایی است و سهمیه‌ها را لحاظ می‌کند تا حقی از کسی ضایع نشود. تولید کارت را وزارتخانه دیگری انجام می‌دهد که پس از آماده شدن در اختیار پست قرار بگیرد که کل این مراحل نهایتا دو ماه طول می‌کشد، اما برای کارت‌های عمومی این پروسه کمتر از یک ماه زمان می‌برد. بعضی از مواقع نمی‌شود زمان صدور کارت را کاهش داد، چون تولید ما تولید دسته‌ای است و مجبوریم یک حداقل تعدادی را جمع آوری نهایی اطلاعات کنیم سپس برای خط تولید ارسال کنیم.

وی در پایان با بیان راه‌های ارتباط با شرکت ملی پخش گفت: شرکت ملی پخش یک شماره تلفن دارد ۰۶۹۲۷ که پشت کارت‌های سوخت هم درج شده است؛ و یک سامانه که به کمک نیروی انتظامی اطلاعات را در اختیار هموطنان عزیزر قرار می‌دهیم. سایت epolice.ir یک لینک پیگیری کارت سوخت دارد که با شماره پلاک خودرو می‌توانند آخرین وضعیت را استعلام کرده و اگر کارت در اختیار پست باشد آنجا کد رهگیری در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
0
0
سلام وقت بخیر ببخشید ازجنوازکرمان‌نظرمیدم‌کارت‌ملی‌مگه‌چندروزوقت‌نیازهست‌ثبت‌نام‌کردیم‌گفتن۳ماه‌دیگه‌رفتم‌گفت‌۱سال‌دیگه‌الان‌۱سال‌گزشت‌بازم‌میگن‌بروبعدابیاآخه‌چه‌جوریه‌‌فقط‌آدم‌بایدبیادبره‌جواب‌درست‌به‌آدم‌بدین‌امروزفردا،نکنیدبااین‌رفت‌اومدآدم‌ازهمینم‌خسته‌میشه‌تکلیف‌آدامشخص‌کنید‌گفت۳ماه‌‌۱سال‌الان‌۱سال‌گزشت‌چیشد
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: