bazarnews

کد خبر: ۸۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
فرماندار گناباد گفت: مهمترین مشکلی که در شهرستان وجود دارد پیشروی سفره‌های آب شور به سمت آب شیرین است.

حامد قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباداظهار داشت: شهرستان گناباد در جغرافیایی اقلیمی استان خراسان رضوی دوررترین شهرستان به مرکز استان خراسان رضوی است که دارای دو اقلیم کوهستانی و کویری است و تفاوت طبیعت در شهرستان سبب شده سیاست‌های متفاوتی در حوزه‌های مختلف کشاورزی داشته باشیم.

وی افزود: مهمترین مشکلی که در شهرستان وجود دارد پیشروی سفره‌های آب شور به سمت آب شیرین است و در حال حاضر 499 رشته قنات در سطح شهرستان وجود دارد که بیشترین قنوات استان را در سطح استان داریم.

فرماندار گناباد تصریح کرد: بیش از 45 درصد اقتصاد مردم در شهرستان کشاورزی و دامپروری است که در حوزه شیر و گوشت سفید رتبه دوم استان هستیم و امیدواریم با تدابیری که در تکمیل زنجیره‌ها شکل می‌گیرد به رتبه‌های بالایی دست پیدا کنیم.

قربانی خاطرنشان کرد:220 تن روزانه تولید شیر در شهرستان داریم که 45 تن آن در  شهرستان استحصال می‌شود و الباقی به سایر شهرها و استانها ارسال می‌شود که متاسفانه ارزش افزوده واقعی آن به دست دامدار، کشاورز و سرمایه گذار نمی‌رسد.

وی درباره زمان بهره برداری از کشتارگاه مرغ شهرستان که یکی از پروژه‌های بزرگ استان است افزود: کشتارگاه صنعتی مرغ این شهرستان که جزو پروژه‌های دهه فجر بود با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد.

فرماندار گناباد بیان کرد: در زمینه آب بیش از 110 کیلومتر لوله انتقال آب را توانسته‌ایم در سطح شهرستان جذب نماییم و این روند همچنان ادامه دارد تا بتوانیم منابع آبی به نفع تولید و محصولات کشاورزی را مدیریت کنیم.

قربانی گفت:بیش از یک تن خرید تضمینی زعفران در شهرستان داشته ایم که این نشان دهنده پویایی مجموعه کشاورزی گناباد است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: