bazarnews

کد خبر: ۸۹۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
استاندار اردبیل گفت: چندین کارخانه‌ بزرگ با ظرفیت اشتغال‌زایی قابل توجه در استان مراحل پایانی کار را می‌گذرانند و در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید.

اکبر بهنامجو در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل اظهار کرد: کارخانه‌های پتروشیمی، نساجی، سردخانه‌ها با ظرفیت ۴۰۰هزار تن، فاز جدید کارخانه اشجع باتری، فاز دوم کارخانه کامیون سازی حدید مبتکران، کارخانه کریستال، پایاب سدها، تکمیل گلخانه‌ها و پهنه‌های معدنی از جمله طرح‌های تولیدی هستند که دارای ظرفیت اشتغال خوبی بوده و در ماههای ابتدایی سال آینده بهره‌برداری خواهند شد.

وی  با اشاره به اینکه استان اردبیل در صدور پروانه بهره‌برداری رتبه اول شوری را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: باید تمام واحدهای در دست اجرا با قابلیت اشتغال زایی مناسب احصا و متناسب با حرفه و رشته تحصیلی از افراد بومی استفاده شود.

بنامجو با بیان اینکه طبق راست آزمایی و پیگیری ستاد اشتغال استانداری میزان بیکاری در چهار شهرستان استان کاهش یافته است، گفت: در شهرستان‌های نیر، کوثر، بیله‌سوار و گرمی تعداد  متقاضیان کار تقریبا به صفر رسیده و فرمانداران باید جهت شناسایی نیروی کار جدید فراخوان بزنند.

استاندار اردبیل تشریح کرد: در دیگر شهرستان‌ها نیز تعهد فرمانداران برای اشتغال سال ۱۳۹۹ قابل قبول بوده و با راه‌اندازی واحدهای در دست اجرا جهش مناسبی برای جذب نیرو خواهند داشت.

وی در ادامه از بیمه شدن حدود۳۶ هزار نفر در صنعت فرش خبر داد و افزود: در صنعت فرش بافی کارگاه‌های زیادی در مرکز استان و شهرستان ها ایجاد شده بطوری که در حال حاضر نزدیک ۳۶ هزار نفر در این صنعت بیمه شده وجود دارد.

بهنامجو همچنین از جذب حدود ۱۰۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در بخش خصوصی خبرداد و گفت: ایران اسلامی مدیون خون شهدا و جانفشانی های ایثارگران است و خدمت به خانواده این عزیزان وظیفه همه مسوولان است.

ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: