bazarnews

کد خبر: ۸۹۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری پس از کاشت نهال در سخنانی با تأکید بر اینکه حفظ و گسترش درختان و مراتع کشور به معنای امنیت غذایی و ملی است، اظهار کرد: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی برای آگاه سازی جامعه بویژه نسل جوان نسبت به اهمیت درخت و مرتع، حفظ آب و خاک و سالم بودن هوای تنفس بسیار حائز اهمیت است.

روحانی با اشاره به اینکه روز ملی درختکاری یک روز نمادینی است که نباید تنها در یک روز در پی کاشت درخت باشیم، ادامه داد: درخت مایه حیات و نشاط و زندگی بشر است و برای شهر ها و روستا ها زیبایی می آفریند.
رئیس جمهور همچنین به خدمات و اقدامات دولت های گذشته در زمینه حفظ محیط زیست و درختکاری در کشور اشاره و تأکید کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه حفظ آب و خاک انجام شد و در زمینه جنگل کاری از ۷۷۰ هزار هکتار به ۹۵۰ هزار هکتار رسیدیم که این روند مهم باید همچنان ادامه یابد.
وی ایجاد دوره های تنفس برای جنگل های کشور را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: حفظ درخت در کنار درختکاری باید ادامه یابد و همچنین باید جلوی درخت زدایی گرفته شود و نباید اجازه دهیم به جای باغ و درخت ساختمان سازی انجام شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران ذاتاً کشوری ثروتمند است، اما در طول قرن های قبل نسبت به درختکاری و درخت افراط صورت گرفت، افزود: باید نسبت به مسأله درخت نیز، احسان و نیکوکاری داشته باشیم و اجازه ندهیم جنگل هایی همانند هیرکانی که از لحاظ تاریخی و تمدنی مهم هستند از دست برود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: