bazarnews

کد خبر: ۸۹۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: صنعت گردشگری در کشورمان با اتفاق‌های متعدد ۲ سال اخیر از جمله سیل، افزایش قیمت بنزین، سقوط هواپیما، شهادت سردار سلیمانی و شیوع ویروس کرونا همچنان پویا است.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز؛ علی اصغر مونسان، در حاشیه بهره‌برداری سه طرح گردشگری در کاشان با یادآوری ضربه شدید کرونا در یکسال گذشته به صنعت گردشگری افزود: با این وجود فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری همچنان پویا و فعال تلاش می‌کنند، به طوری که طرح‌های این بخش به طور مرتب افتتاح می‌شود. 

وی اظهار امیدوری کرد: صنعت گردشگری کشور در سال ۱۴۰۰ با مهار ویروس کرونا رونق دوباره بگیرد.

وزیر میراث فرهنگی با یادآوری سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۵۹ هزار میلیارد تومانی برای نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ طرح های گردشگری در کشور، خاطر نشان کرد: این رقم همچنان با افتتاح طرح‌های گردشگری افزایش می‌یابد، به طوری که تعداد طرح‌های در حال ساخت بیش از طرح‌های بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از اقامتگاه‌های سنتی ۲ هدف را دنبال می‌کند، اظهار داشت: بر این پایه، بناهای تاریخی با پول مردم بازسازی و به مجموعه صنعت گردشگری کشور اضافه می‌شود که نشان از ظرفیت مطلوب گردشگری است.

مونسان درباره برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای عید نوروز گفت: نشستی با حضور نمایندگان وزارت کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و سایر اعضا در کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی کرونا برگزار شد و به طور مفصل درباره سفرهای نوروزی بحث ئو تبادل نظر و دغدغه‌ها مطرح شد. 

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری فقط شامل اقامتگاه و هتل نمی‌شود، بلکه چرخه بزرگی را شکل می‌دهد و کسب و کار همه صنف‌ها و شمار زیادی از مردم از رونق گردشگری بهبود می‌یابد.

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه در بخش‌ تورهای گردشگری و سفرهای مدیریت شده نوروزی در صورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران کرونا از سوی مردم مشکلی وجود ندارد، افزود: تنها دغدغه موجود مربوط به سفرهای مدیریت نشده و انبوه است که برای صنعت گردشگری هم عایدی ندارد.

وی ادامه داد: قرار است در نشست روز شنبه ۱۶ اسفند ماه ستاد ملی کرونا پس از بحث و تبادل نظر درباره سفرهای مدیریت نشده و انبوه، شیوه‌نامه جدیدی در این خصوص مصوب شود. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: