bazarnews

کد خبر: ۸۹۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف فعالیت در قالب رمزارز‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت که کمیسیون اقتصادی در این رابطه گزارشی را نهایی و اخیرا این گزارش را جهت قرائت در صحن به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرده است.

گروه بازاردیجیتال بازارنیوز- رضامؤیدی؛ محمدرضا پورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف فعالیت در قالب رمزارز‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت که کمیسیون اقتصادی در این رابطه گزارشی را نهایی و اخیرا این گزارش را جهت قرائت در صحن به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرده است که البته به نظر می‌رسد این گزارش پس از اتمام بررسی لایحه بودجه در صحن علنی قرائت شود.

وی تأکید کرد که یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در این رابطه تعیین تکلیف شده به حوزه ماهیت تولیدات رمز ارز‌ها باز می‌گردد. پورابراهیمی با بیان اینکه جنس تولیدات رمز ارز‌ها از جنس مباحث ارزی است اظهار داشت که این مسئله می‌تواند در شرایط تحریم به ما کمک کند البته در این زمینه ورود بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی ضروری است تا از مسائلی مانند عملیات پولشویی در این بخش جلوگیری شود. وی تصریح کرد که ما در گزارش نهایی شده تاکید کردیم که هر فردی که توانست رمزارز تولید کند باید اطلاعات فعالیت خود را به طور مستقیم در اختیار بانک مرکزی قرار دهد تا بانک مرکزی بتواند تسویه آن را از طریق صرافی‌های مجاز انجام دهد که در حال حاضر این فرآیند وجود ندارد.

طرح تعیین نحوه فعالیت رمزارز‌ها در راه مجلس
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی باید نظارت‌های ویژه بر حوزه رمزارز‌ها داشته باشند، بیان داشت که طبیعتا این موضوع می‌تواند به عنوان یک مبنا مدنظر قرار گیرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت که در این گزارش شفاف سازی حوزه فعالیت رمزارز‌ها از صدور مجوز تا تولید و نظارت مدنظر قرار گرفته است لذا در صورتی که این گزارش مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت می‌کوشیم این موارد را در قالب طرحی تبدیل به احکام قانونی کنیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: