bazarnews

کد خبر: ۸۹۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰
حاجی‌میرزایی: به احترام نقدِ بحق معلمان و گلایه آن‌ها از اینکه دائما درباره مطالباتشان در رسانه‌ها سخن می‌گوییم، با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر در این باره صحبت نکنیم و آن‌ها مطالباتشان را از طریق ادارات پیگیری کنند..

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به پرسشی پیرامون آخرین وضعیت پرداخت معوقات و مطالبات فرهنگیان گفت: به احترام نقدِ بحق معلمان و گلایه آنها از اینکه دائما درباره مطالباتشان در رسانه‌ها سخن می‌گوییم، با فرهنگیان تفاهم کردیم دیگر در این باره صحبت نکنیم و آنها مطالباتشان را از طریق ادارات پیگیری کنند.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نوزدهمین برنامه گفت‌وگوی هفته که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، با بیان اینکه در این نشست به زمینه‌های متنوعی از همکاری مشترک میان دو دستگاه رسیدیم، گفت: قرار شد مجموعه محورها استخراج شود و معاونت‌های دو دستگاه موارد را به بحث بگذارند.

  وی افزود: ما دو دستگاه فرهنگی هستیم و ماموریت‌های ما ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند که میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از این جمله‌اند و تقویت این حوزه‌ها، اشاعه و آشنایی جامعه فرهنگی و دانش‌آموزان با مفاخر و میراث فرهنگی و فرهنگ گردشگری عرصه‌های خوبی هستند.

  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی بیش از ۲۹۰ رشته وجود دارد که می‌توانیم برای آنها نیرو پرورش دهیم گفت: اکنون ما ۹ رشته را در هنرستان‌ها داریم و زمینه خوبی برای گسترش صنایع دستی در کشور وجود دارد و امید است این همکاریها توسعه یابد. مدارس ماندگار با بیش از صدسال قدمت به عنوان یکی از میراث فرهنگی که در همه استان‌ها وجود دارند باید با استانداردهای ویژه‌ای مراقبت شوند که در این باره نیز برای همکاری بیشتر صحبت کردیم.

  حاجی‌میرزایی ادامه داد: ایجاد هنرستان‌هایی برای مرمت آثار باستانی و صنایع دستی و حمایت از صنعت گردشگری، راه‌اندازی تورها و راهنمایی تورها نیز عرصه‌های متنوعی هستند که می‌توانیم همکاری مشترکی پیرامون آنها داشته باشیم.

  هر لحظه اجازه دهند آماده بازگشایی مدارس هستیم | قید «اختیاری بودن» حضور در مدارس نظر ستاد کرونا بود

  وی در پاسخ به پرسشی درباره بازگشایی مدارس به ویژه در سال تحصیلی آینده و آمادگی آموزش و پرورش برای این کار گفت: از حیث آمادگی که همین حالا هم آمادگی داریم و طی یک تا دو روز می‌توانیم اینکار را انجام دهیم. علت اینکه بازگشایی نمی‌کنیم ممنوعیتی است که ستاد ملی کرونا ایجاد کرده است؛ لذا هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد، مدارس را باز می کنیم.

  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: نظر ما این است که بسته بودن مدارس و دور بودن دانش آموزان از محیط آموزش با مخاطرات پنهان و پایداری روبه روست و آنها آسیب می‌بینند. در تلاشیم کیفیت آموزش را تامین کنیم اما قطعا امکان ارائه آموزش با کیفیت به صورت حضوری بیشتر مهیا است و تاکید ما همین است و همواره هم متقاضی بودیم، اما با این حال هر زمانی به ما اجازه دهند، بازگشایی می کنیم. شاید حتی بعد از عید شرایط بهتر شود و ستاد کرونا اجازه دهد که ما آمادگی برای بازگشایی داریم. درباره تصمیم بازگشایی محدود مدارس در دوره ابتدایی هم پیشنهاد ما دایر شدن متعارف مدارس طبق روال همه ساله بود اما در ستاد ملی کرونا گفتند که قید اختیاری را ایجاد کنیم که قید ما نیست و نظر ستاد ملی است.

   

  گسترش نیوز/

  نظرات کاربران
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: