bazarnews

کد خبر: ۸۹۸۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که نسبت به واریز وجه اقدام کرده اند به پروژه های تعریف شده متصل و از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شده است؛ این افراد می توانند وضعیت تخصیص پروژه خود را در سامانه اقدام ملی مشاهده کنند.

بالغ بر ۵۰۴ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده و اغلب پروژه ها در حال اجرا است. این موضوع را مدتی قبل  محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ  اعلام کرد  و گفت که طبیعتا پروژه ها در مناطق مختلف وضعیت متفاوتی دارند؛ بعضی در مراحل اسکلت و دیوارچینی، برخی در حال آماده سازی زمین و تعدادی هم در مراحل فوندانسیون. اینکه بیان می شود بسیاری از پروژه ها هنوز شروع نشده یا حتی جانمایی نشده اطلاعات درستی نیست. ممکن است تعداد معدودی از پروژه ها به دلیل برخی مشکلات هنوز شروع نشده باشد اما کلیت طرح در وضعیت مناسبی قرار دارد.

از طرف دیگر کسانی که واریز وجه داشته اند می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir از آخرین وضعیت پروژه خود مطلع شوند.

روز ۲۹ بهمن ماه گزارشی را درخصوص  بلاتکلیفی برخی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن  ارسال کردیم که در این زمینه روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی توضیحاتی ارایه و اعلام کرد حدود ۵۰۰ هزار واحد تامین زمین شده، ۲۸۰ هزار واحد تعریف شده و ۱۳۸ هزار نفر واریز وجه داشته اند که پروژه های تعریف شده به مراتب بیش از متقاضیانی است که وجه واریز کرده اند.

در این توضیحات آمده است: «واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن بر اساس قیمت تمام شده و با استفاده از آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی، احداث و به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد. در این طرح پس از بررسی شرایط متقاضیان و تایید شرایط مدنظر، حساب مسدودی برای آنها افتتاح و به متقاضیان اعلام می شود تا آورده اولیه خود را به آن حساب واریز کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: