bazarnews

کد خبر: ۹۰۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
کهگیلویه و بویراحمد رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: رسالت این دانشگاه تقویت انسان های کار آفرین است و با توجه تحصیل دانشجویان در رشته های تخصصی و مهارتی، زمینه های اشتغال آن ها در جامعه مهیا می شود.

«محمدحسین برهمن» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: امروز نیاز بازار کار ما به تکنسین و نیروی مهارت محور است که متناسب با ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و صنعت بتوانیم این نیروها را آماده کنیم و چرخه اقتصاد و تولید ملی را افزایش دهیم.
وی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد در راستای این ماموریت، پذیرش در رشته های مختلف، کاربردی و مورد نیاز بازار کار را انجام می دهد.
رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات این دانشگاه برای مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: با توجه به این شرایط دانشگاه را با این شرایط تطبیق داده و کلاس ها و آموزش به صورت مجازی برگزار می شوند.
برهمن عنوان کرد: علاوه بر وظیفه اصلی دانشگاه علمی کاربردی که آموزش است، وظیفه رسالت اجتماعی که نیاز و آگاهی بخشی به جامعه است را نیز در این شرایط در دستورکار خود قرار داده است.
وی در پایان ادامه داد: از سال ۸۶ تاکنون بالغ بر ۵هزار نفر دانشجوی دختر و پسر از دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاه استان کهگیلویه و بویراحمد فارغ التحصیل شدند که درصد قابل توجهی از این تعداد جذب بازار کار شدند.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۴۶۸ دانشجو در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۳۰ درصد خانم و مابقی را در آقایان تشکیل می دهند.

برهمن بیان کرد: این دانشجویان در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته های حقوق، ایمنی و بهداشت، مدیریت امور اداری، مدیریت امور دفتری، مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات و روابط عمومی در حال تحصیل هستند.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: