bazarnews

کد خبر: ۹۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
روحانی در جلسه هیئت دولت:
رییس جمهور عنوان کرد: ما در برابر کاخ سفید بار‌ها به صراحت اعلام کرده‌ایم که آماده‌ایم و شما باید به قانون برگردید، خجالت نکشید و به مقررات برگردید و امروز و فردا نکنید. بدانید با بازگشت شما به تعهدات بلافاصله ما هم به کلیه تعهدات خود برمی‌گردیم.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز؛ حسن روحانی در جلسه هیات دولت اظهار کرد: خوشبختانه رهبر انقلاب با صراحت بیان کرده که اگر آنهایی که پیمان شکسته‌اند به اجرای پیمان بازگشتند ما هم به اجرای کامل پیمان برمی‌گردیم و اگر آنها در برابر قانون تسلیم شوند ما یک ساعت هم ادامه تحریم‌ها را جایز نمی‌شماریم.

وی ادامه داد: تحریم باید شکسته شود این ظلم به مردم است و باید برداشته شود. تحریم‌ها خواست صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه است و ما نباید بگذاریم این موضوع اجرایی و عملی شود. ما امروز با تدبیر می‌توانیم مسیر پیش‌رو را به خوبی طی کنیم و تاریخ ایران هم نشان  داده که تدبیر ایرانیان در روز سخت، مشکلات و گره‌ها را باز کرده است.

روحانی با بیان این‌که 15 گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خوبی تاکید کرده که ایران پای پیمانش می‌ایستد خطاب به آمریکایی‌ها اظهار کرد: به تعهدات خود برگردید و ما هم تا روز آخر می‌ایستیم آن وقت روزهای بهتر برای شما و شرایط بهتری در منطقه تجربه می‌کنید. این مسیری است که امروز ملت ایران و رهبری برگزیده و انتخاب کرده است. امیدواریم آنها که دیروز قانون‌شکن بوده‌اند و می‌گویند می خواهیم به قانون عمل کنیم در عمل نشان دهند که تابع قانون هستند و نمی‌خواهند این تروریسم اقتصادی را ادامه دهند.

رییس جمهور ادامه داد: بدانید از 20 ژانویه تا امروز هر ساعتی که می‌گذرد معنی‌اش این است که در حال زیرپا گذاشتن قانون هستید. امروز شرایط برای این‌که هر هفت کشور به تعهدات قبل بازگردند آماده است جز این‌که آمریکا باید در راهی که قبلا رفته و تعهدات را نقض کرده پیش قدم باشد و به تعهدات خود بازگردد. ما برای کل با کل آماده‌ایم. هم برای تعهد در برابر تعهد و هم برای بخشی از تعهد در برابر بخشی از تعهد باز هم آماده‌ایم و این شما هستید که می‌توانید مسیر درست را انتخاب کنید.

رییس جمهور با اشاره به این‌که ما سه سال جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشته‌ایم تاکید کرد: ما اگر متحد و یک صدا باشیم می‌توانیم پیروزی را به زودی بدست بیاوریم و پیروزی دور از دسترس نیست. طراحان شکست ایران و نظام و به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران امروز به شکست خود به صراحت اعتراف می‌کنند و می‌گویند آن راه شکست خورده و غلط و نادرست بوده و به نتیجه معکوس رسیده است؛ این یعنی پیروزی ملت ایران. یک ملت سه سال در برابر یک ابرقدرت ایستاد و امروز حاکمان جدید انتخاب شده می‌گویند راه چهار ساله قبل اشتباه بوده است. پس ما موفق شده‌ایم و روزهای سخت را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی ادامه داد: اما اگر خدایی ناکرده یک صدا نباشیم و به نظر مردم توجه نکنیم و به فکر مردم احترام نگذاریم و در برابر خواست مردم تواضع نکنیم پیروزی از آن ما نخواهد بود. اگر به فکر این باشید که انتخابات چه خواهد شد و منافع و خواست مردم را کنار بگذاریم به آن انتخاباتی که می‌خواهیم هم نمی‌رسیم. مردم آگاه‌تر از آن هستند که بخواهیم به سمت چپ و راست منحرف‌شان کنیم. البته ممکن است عده‌ای اینگونه باشند اما اکثریت مردم مسیر درست را می‌دانند.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره‌ بازار شب عید تصریح کرد: شب عید برای مردم یک شب فرخنده ملی و به عنوان شبی است که در زندگی ظاهری و روحی خود خانه تکانی انجام می‌دهند. معنی نوروز این است که ما روز را نو کنیم و اگر به پارسال یا دعواهای پارسال و یا مشکلات سال قبل برگردیم روز نو نشده است پس باید به معنی واقعی روز را نو کنیم و وارد سال جدید شویم.

وی خطاب به مسئولین اجرایی تاکید کرد: مردم در شب عید نیازمند خریدهایی هستند و ما باید زمینه را برایشان آماده کنیم. نگذاریم یک مشت دلال سودجو زندگی مردم را با مشکل مواجه کنند. البته یک مقدار از مشکلات، مشکلات طبیعی است که مردم دارند و یک مقدار مربوط به آن دولت ترویسم آمریکاست که متاسفانه این دولت هم هنوز این راه را ادامه می‌دهد اما مقداری از مشکلات هم به این دلال‌بازی‌های غلط، نادرست و ناروا در جامعه ما مربوط می‌شود.

روحانی با بیان این که ما وزیر بازرگانی نداریم و اگر بین دولت و مجلس شورای اسلامی در این زمینه همکاری صورت می‌گرفت امروز روز دیگری داشتیم، خاطرنشان کرد: امروز ما کسی را نداریم که مسئول خرید مردم و اجناس مردم باشد. یک وزیر داریم که به فکر صنعت خودش است و یک وزیر داریم که به فکر کشاورزی خودش است، در حالی که ما یک وزیر می‌خواهیم که به فکر زندگی مردم و مصرف مردم باشد و به این فکر کند که چگونه توزیع بین مردم انجام شود. بله یک وزیر تولید در صنعت و یک وزیر، وزیر تولید در کشاورزی است، اما توزیع چه می‌شود؟ توزیع بی‌صاحب است و این مشکل اصلی ماست.

رییس جمهور همچنین یادآور شد: دولت در پایان دولت یازدهم به صراحت اعلام کرد که وزارت بازرگانی می‌خواهد و این لایحه را با دو فوریت به مجلس شورای اسلامی داد و ماند و ماند تا روزهای آخر مجلس قبل که تصویب شد و به شورای نگهبان رفت که یک ایراد کوچک بود و آن ایراد می‌توانست در چند ثانیه در مجلس حل شود اما نشد و باقی ماند و در این مجلس هم که متاسفانه باقی مانده است. امروز ما باید در برابر مردم پاسخگو باشیم و اگر طرحی که دولت با آن دو فوریت اصرار داشت و می‌دانست اگر تصویب نشود در تحریم چه مشکلاتی برای مردم پیش می‌آید و ما چهار سال پیش پیش‌بینی کرده بودیم تصویب می‌شد امروز نوروز بهتری داشتیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: