bazarnews

کد خبر: ۹۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
مدیر تعاون روستایی استان مرکزی گفت: یک‌هزار تن انواع کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان امسال توسط تعاونی روستایی این استان توزیع شد.

«حسین هاشمی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کالاها به ارزش ۸۴ میلیارد ریال در راستای تنظم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در ۹ شهرستان استان مرکزی توزیع شد.

وی ادامه داد: قند، شکر، انواع برنج، گوشت مرغ، گوشت قرمز و روغن از جمله عمده کالاهای توزیع شده توسط تعاونی روستایی استان مرکزی بود که توزیع این کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته ‌است.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی از انعقاد قرارداد با شرکت غله و خدمات بازرگانی برای ذخیره سازی ۱۰ هزار تن کالای اساسی در انبارهای این تعاونی خبرداد و گفت: ذخیره سازی ۶ هزار تن از این کالاها در انبارهای تعاونی روستایی استان انجام و با ارایه حواله در اختیار عوامل توزیع قرار گرفته ‌است.

هاشمی خاطرنشان کرد: بر اساس این قرارداد تعهد ذخیره سازی چهار هزار تن انواع کالاهای اساسی از جمله برنج و شکر در انبارهای تعاونی روستایی استان مرکزی باقی مانده که پیش بینی می‌شود تاپایان فروردین سال آینده این تعهد محقق شود.

استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می‌شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.

۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.

استان مرکزی با تولید حدود ۵۴ هزار تن گوشت سفید، ۵۳ هزار تن تولید گوشت قرمز، ۳۲۰ هزار تن شیر، حدود ۴۱ هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در تولیدهای بخش کشاورزی و دامداری در سطح کشور برخوردار است.

برچسب ها: مرکزی ، کالای اساسی ، اراک
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: