bazarnews

کد خبر: ۹۰۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز چهارشنبه، یک میلیون و ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه همزمان با رشد دلار در آخرین روز معاملاتی ۱۰ میلیون و ۵۵۰ تومان فروخته شد. امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟
 

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز چهارشنبه ۲۰ اسفند با ۷,۶۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه همزمان با رشد دلار در آخرین روز معاملاتی ۱۰ میلیون و ۵۵۰ تومان فروخته شد. امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در همین زمینه ، ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران به تجارت‌نیوز گفت: با مدیریت بانک مرکزی بازار طلا و سکه هفته پایانی اسفند روند باثباتی دارد و قیمت‌ها هیجانی گران یا ارزان نمی‌شود.

همچنین دنیای اقتصاد نوشت: برخی کارشناسان باور دارند،‌ گرایش به خرید سهام و بیت‌کوین بیشتر شده است و در شرایط کنونی،‌ سرمایه‌گذاران تمایل زیادی برای ورود به بازار ارز و سکه ندارند. در هفته‌ای که گذشت، سکه امامی نیز بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد.

فلز گرانبهای داخلی در آخرین روز هفته ۱۰۰ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و به محدوده۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومانی رسید. با وجود این افزایش، سکه در هفته گذشته یک و یک دهم درصد افت قیمت را به ثبت رساند. افت قیمتی فلز گرانبهای داخلی بیشتر تحت‌تاثیر کاهش قیمت دلار بود. طلای جهانی در اوایل هفته گذشته تا حدی افزایشی عمل کرد و از این طریق سکه را تا حدی مورد حمایت قرار داد.

با این حال،‌ اگر بهای طلای جهانی زیر هزار و ۷۰۰ دلار بسته شود، احتمال افت بیشتر قیمت در بازار سکه وجود خواهد داشت. به باور تحلیلگران فنی، در صورتی‌که سکه زیر ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت شود، قیمت این فلز گرانبها در مسیر نزولی قرار خواهد گرفت. برای افزایش قیمت،‌ فلز گرانبهای داخلی نیاز دارد که بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی تثبیت شود.

 

تجارت نیوز/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: