bazarnews

کد خبر: ۹۰۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران با بیان این که امروزه یکی از معیار‌های چندگانه پیشرفت جوامع و توسعه پایدار، تعدد موزه‌های علوم و فناوری است، از تعداد موزه‌های علم و فناوری در کشور انتقاد کرد.
 

دکتر سیف الله جلیلی اظهار کرد:  موزه ملی علوم و فناوری ایران به عنوان یک موسسه پژوهشی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در طی پنج ساله گذشته توانسته است گام‌های بزرگی در توسعه بخش‌های مختلف ترویجی، مدیریتی، اداری و نمایشگاهی و غیره بردارد.

وی با بیان اینکه موزه‌های علوم و فناوری مراکز تعاملی هستند و این موزه‌ها هم راستا با مراکز آموزشی و پژوهشی فعالیت می‌کنند، گفت: امروزه حتی موزه‌های سنتی را هم در قالب آموزش و پژوهش می‌برند و باید توجه کرد که موزه‌های علوم و فناوری به منظور آموزش و فرهنگ سازی طراحی شده‌اند تا بتواند علم و فناوری‌های جدید، قدیم و حتی آینده را به میان مردم بیاورند.

بر اساس اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر جلیلی تصریح کرد: امروزه یکی از معیارهای چندگانه پیشرفت جوامع و توسعه پایدار، تعدد موزه‌های علوم و فناوری است و این موزه‌ها به عنوان معیار توسعه یافتگی مطرح هستند، اما متاسفانه در کشور ما تعداد موزه‌های علم و فناوری به معنای واقعی کم است.

 

ایسنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: