bazarnews

کد خبر: ۹۰۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
آیین قدر دانی از کارشناسان برتر اورژانس اجتماعی استان امروز همز مان با سراسر کشور وبا حضور ویدیو کنفرانسی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این آیین با تاکید بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت:چنانچه در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کوتاهی کنیم شاهد افزایش جرائم خشن در کشور خواهیم بود.تجلیل از کارشناسان اورژانس اجتماعی
شریعتمداری سیاستگذاری صحیح در حوز‌های اجتماعی اقتصادی فرهنگی و بهداشتی را راهی مناسب برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: نهادینه شدن فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و اجرایی شدن آن کمک موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌کند.
رئیس بهزیستی کشور در این آیین گفت:در سال‌های اخیر برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی اقدامات مطلوب در کشور صورت گرفته است.
قبادی دانا با بیان اینکه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی مستلزم همکاری همه دستگاه‌های کشور است افزود: در سال جاری بیش از یک میلیون نفر از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شده اند.
وی ایجاد مراکز خدمات بهزیستی در محله‌های شهری و روستایی را گامی موثر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: اجرایی شدن برنامه جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کشور نقش مهمی در کاهش اینگونه آسیب‌ها دارد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم در این آیین با تاکید بر نقش و کارکرد حمایتی خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت:تحکیم بنیان خانواده و رعایت حقوق اعضای آن می‌تواند نقش ارزشمندی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد. خانم ابتکار افزود در راستای حمایت از اطفال لایحه پلیس اطفال بزودی در دولت طرح و تصویب می‌شود.
مدیر کل بهزیستی استان هم در این آیین با بیان اینکه در شرایط امروز جامعه بویژه بیماری کرونا و مشکلات اجتماعی ناشی از آن نقش و اهمیت اورژانس اجتماعی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است گفت: هم اکنون ۱۵ پایگاه خدمات بهزیستی با ۱۶۰ کارشناس امور مداخله در آسیب‌های اجتماعی را برعهده دارند. صادق زاده از همکاری صدا وسیمای مرکز کرمان با بهزیستی استان در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی قدر دانی کرد.

خبرگزاری صدا و سیما/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: